PSL na lodzie. Potencjalny sojusznik wykluczył koalicję i nazwał ludowców "ciężarem"

Brakuje chętnych do Koalicji Polskiej. Bezpartyjni Samorządowcy stanowczo wykluczyli współpracę z PSL.
Brakuje chętnych do Koalicji Polskiej. Bezpartyjni Samorządowcy stanowczo wykluczyli współpracę z PSL. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Bezpartyjni Samorządowcy nie wystartują razem z PSL. Jak powiedział jeden z liderów BS Robert Raczyński, najbliżej im do ruchu Kukiz'15. Ludowcy mają zaś być obciążeniem wizerunkowym dla bezpartyjnych i to w każdych okolicznościach.


O tym, że Bezpartyjni Samorządowcy nie wystartują z ludowcami powiedział w rozmowie z reporterką Radia Zet jeden z liderów listy tej formacji, prezydent Lubina Robert Raczyński. "Rozmawiamy z Pawłem Kukizem, do którego nam najbliżej. Chcemy wzmocnić państwo, które teraz jest z styropianu" – wyjaśnił.

Bezpartyjni mieli upoważnić Roberta Raczyńskiego do prowadzenia rozmów z Pawłem Kukizem w celu stworzenia wspólnego komitetu wyborczego.To właśnie sojusz z formacją Kukiza ma dawać "stuprocentową pewność zarejestrowania list komitetu we wszystkich okręgach wyborczych" i wzrost poparcia. Tak oświadczyła Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która brała udział w spotkaniu BS. Współpracę z PSL na tym spotkaniu wykluczono. Rozmowy z Kukiz'15 mają trwać od wtorku od godz. 15:00.

Z zamówionych przez polityków badań ma wynikać, że PSL jest dla Bezpartyjnych "w każdych okolicznościach ciężarem i czynnikiem, który powoduje spadek poparcia". Minusem wejścia w sojusz z Kukizem ma być nieprzewidywalność lidera ugrupowania i niestabilność polityczna całego ruchu.


Wcześniej o poparcie Bezpartyjnych Samorządowców walczyli więksi niż PSL. Nic dziwnego, już wynik w wyborach samorządowych sprawił, że stali się języczkiem u wagi przy tworzeniu koalicji powyborczych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie