PSL na lodzie. Potencjalny sojusznik wykluczył koalicję i nazwał ludowców "ciężarem"

Brakuje chętnych do Koalicji Polskiej. Bezpartyjni Samorządowcy stanowczo wykluczyli współpracę z PSL.
Brakuje chętnych do Koalicji Polskiej. Bezpartyjni Samorządowcy stanowczo wykluczyli współpracę z PSL. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Bezpartyjni Samorządowcy nie wystartują razem z PSL. Jak powiedział jeden z liderów BS Robert Raczyński, najbliżej im do ruchu Kukiz'15. Ludowcy mają zaś być obciążeniem wizerunkowym dla bezpartyjnych i to w każdych okolicznościach.


O tym, że Bezpartyjni Samorządowcy nie wystartują z ludowcami powiedział w rozmowie z reporterką Radia Zet jeden z liderów listy tej formacji, prezydent Lubina Robert Raczyński. "Rozmawiamy z Pawłem Kukizem, do którego nam najbliżej. Chcemy wzmocnić państwo, które teraz jest z styropianu" – wyjaśnił.

Bezpartyjni mieli upoważnić Roberta Raczyńskiego do prowadzenia rozmów z Pawłem Kukizem w celu stworzenia wspólnego komitetu wyborczego.To właśnie sojusz z formacją Kukiza ma dawać "stuprocentową pewność zarejestrowania list komitetu we wszystkich okręgach wyborczych" i wzrost poparcia. Tak oświadczyła Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która brała udział w spotkaniu BS. Współpracę z PSL na tym spotkaniu wykluczono. Rozmowy z Kukiz'15 mają trwać od wtorku od godz. 15:00.

Z zamówionych przez polityków badań ma wynikać, że PSL jest dla Bezpartyjnych "w każdych okolicznościach ciężarem i czynnikiem, który powoduje spadek poparcia". Minusem wejścia w sojusz z Kukizem ma być nieprzewidywalność lidera ugrupowania i niestabilność polityczna całego ruchu.


Wcześniej o poparcie Bezpartyjnych Samorządowców walczyli więksi niż PSL. Nic dziwnego, już wynik w wyborach samorządowych sprawił, że stali się języczkiem u wagi przy tworzeniu koalicji powyborczych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"