Powstanie serial o Agnieszce Osieckiej. W rolę wybitnej artystki wcielą się aż dwie aktorki

Agnieszka Osiecka w końcu doczeka się biograficznego serialu
Agnieszka Osiecka w końcu doczeka się biograficznego serialu Fot. Agencja Gazeta / Michał Mut
Trudno wręcz w to uwierzyć, ale Agnieszka Osiecka do tej pory nie doczekała się filmu czy serialu o swoim burzliwym życiu. W końcu to się zmieni. Życiorys artystki przeniesie na ekran TVP, a Osiecką – twórczynię niezliczonych polskich przebojów – zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.


Zmarła w 1997 roku Agnieszka Osiecka przeżyła 61 burzliwych lat. Artystka nie tylko stworzyła niezliczoną ilość wybitnych wierszy i tekstów piosenek, ale również znana była ze swoich romansów, m.in. z Markiem Hłaską czy Jeremim Przyborą. Jej obfitujący w anegdoty życiorys jest więc idealnym serialowym scenariuszem.Jak podaje portal Gazeta.pl, TVP właśnie rozpoczęła zdjęcia do pierwszego serialu o życiu Osieckiej. Chociaż nieznane są jeszcze jego szczegóły, to już wiadomo, kto wcieli się w rolę poetki.

Osiecką zagrają aż dwie aktorki – produkcja Telewizji Polskiej ma bowiem obejmować zarówno młodość poetki, jak i późniejsze lata jej życia. Młodą Osiecką zagra 27-letnia aktorka Eliza Rycembel ("Belfer", "1983", "Odwróceni", "Piłsudski"), z kolei w kolejnych odcinkach w roli artystki zobaczymy Magdalenę Popławską ("Atak paniki", "Prosta historia o miłości", "Usta usta", "Diagnoza").źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"