Owsiak nie wytrzymał po skandalicznym materiale TVP. Wygłosił ważny apel

Jurek Owsiak apeluje o wyłączenie odbiorników telewizyjnych. Powodem jest skandaliczny materiał "Wiadomości" TVP o gdańskim tramwaju.
Jurek Owsiak apeluje o wyłączenie odbiorników telewizyjnych. Powodem jest skandaliczny materiał "Wiadomości" TVP o gdańskim tramwaju. Fot. Maciej Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Jerzy Owsiak stracił cierpliwość po materiale "Wiadomości" TVP o gdańskim tramwaju, mającym być dowodem na tęsknotę mieszkańców stolicy Pomorza za dawnymi czasami Wolnego Miasta Gdańska. Szef WOŚP zaapelował o wyłączenie odbiorników telewizyjnych.


"Możemy pisać petycje, możemy zbierać podpisy, możemy wynająć kancelarię prawną, ale chyba lepiej będzie, jak po prostu wyłączymy telewizję publiczną (TVP) i spróbujemy powalczyć, aby abonament telewizyjny nie był obowiązkowy" – napisał na Facebooku Jerzy Owsiak. Twórca Orkiestry chce, by mieszkańcy Gdańska – miasta, w którym także Owsiak się urodził – zrobili to "raz na zawsze", "jednym wspólnym czynem". Co tak oburzyło szefa WOŚP? Nie mógł pojąć, dlaczego dziennikarz TVP twierdził, że "uruchamiając ten piękny pojazd (zabytkowy tramwaj – red.) pragniemy tej nazistowskiej rzeczywistości". Zdaniem Owsiaka jest absolutnym nadużyciem, gdy wpłacane przez Polaków pieniądze są wykorzystywane do tworzenia przekazu sprzecznego z misją telewizji publicznej.

"Gdańszczanie, gdziekolwiek jesteście w Polsce i na świecie – trzymajmy się razem, wspierajmy Panią Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która tak jak jej poprzednik pragnie, aby Gdańsk był miejscem radosnym, kolorowym, wspaniałym, pełnym przyjezdnych, którzy podziwiają jego architekturę oraz fantastyczny klimat. Nie dajmy sobie tego odebrać!!!" – zaapelował Owsiak.

"Wiadomości" o zabytkowym tramwaju
Powodem zamieszania jest historia o zabytkowym gdańskim tramwaju, którą "Wiadomości" nazwały nazistowską kartą w dziejach Gdańska.

Tramwaj ma być źródłem rzekomego antypolonizmu gdańszczan. Przedwojenny pojazd szynowy Ring to rzekomo przejaw nostalgii mieszkańców stolicy Pomorza za brunatnymi czasami Wolnego Miasta Gdańska. Ring wyprodukowano w słynnych przed wojną zakładach Danziger Waggon Fabrik.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0Z papieskiej laski trysnęła woda. "To będzie hit jak kremówki"
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy