Polacy w czymś zgodzili się z Pawłowicz. Ten sondaż dobitnie pokazuje, co ludzie sądzą o jej pracy

Większość Polaków uważa, że Krystyna Pawłowicz podjęła dobrą decyzję z odejściem z polityki.
Większość Polaków uważa, że Krystyna Pawłowicz podjęła dobrą decyzję z odejściem z polityki. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Tak przynajmniej można interpretować wyniki najnowszego sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej". Jedynie 10 proc. Polaków uważa, że kontrowersyjna posłanka zrobi źle, jeśli postąpi zgodnie z tym, o czym zapewniła na Twitterze. A przypomnijmy, że zapowiedziała swoje odejście z polityki.


Ponad 60 proc. Polaków uważa decyzję Pawłowicz o odejściu z polityki za słuszną. Blisko 30 proc. rodaków nie ma zdania w tej sprawie. Może to świadczyć o tym, że skończył się limit przyzwolenia na arogancję i butę posłanki PiS. Krystyna Pawłowicz ogłosiła 16 lipca, że kończąca się kadencja ma być ostatnią w jej dorobku parlamentarzystki.
"Chcę swą polityczną aktywność zakończyć, mam dużo spraw do załatwienia, życiowego zakończenia i uporządkowania. Może jesienią tu wrócę. Wpisywać się będzie można. Może wstawię tylko jakąś informację np. o wyroku w procesie z Owsiakiem" – napisała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.W rozmowie z Polską Agencją Prasową Krystyna Pawłowicz tłumaczyła, że głównym powodem jej odejścia z polityki są kwestie zdrowotne. – Jestem w Sejmie do końca kadencji, ale już z ograniczoną do obowiązków poselskich aktywnością – powiedziała posłanka PiS.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu