Zmarł Tadeusz Kopczyński. Wieloletni kierowca Kaczyńskiego miał 70 lat

Tadeusz Kopczyński zmarł w wieku 70 lat.
Tadeusz Kopczyński zmarł w wieku 70 lat. Fot. Maciej Stanik / AG
W poniedziałkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" można znaleźć nekrolog Tadeusza Kopczyńskiego. Wieloletni kierowca Jarosława Kaczyńskiego miał zapisać się trwale w historii Porozumienia Centrum, za co z rąk Lecha Kaczyńskiego dostał Złoty Krzyż. Zasługi Kopczyński zmarł 22 lipca w wieku 70 lat.


Tadeusz Kopczyński woził Jarosława Kaczyńskiego, ale i ochraniał. Miał czarny pas judo i pistolet, na który zezwolenie wydał Lech Kaczyński, ówczesny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Za swoją pracę i przyjaźń dostał z rąk Lecha Kaczyńskiego Złoty Krzyż Zasługi.

Jego rozstanie z szefem nie było przyjemne. Formalnie był zatrudniony przez spółkę Srebrna, której prezesem był Wojciech Jasiński. Nieformalnie jakiekolwiek polecenia przyjmował jedynie od Jarosława Kaczyńskiego. Pewnego dnia skonfliktowany z Jasińskim poszedł na rozmowę z Kaczyńskim, po której wyszedł i rzucił pracę. Wiele lat później w rozmowie z dziennikarzem Michałem Krzymowskim stwierdził, że dla niego "honor jest ważniejszy od pieniędzy".

Ostatni raz miał skontaktować się z Jarosławem Kaczyńskim po katastrofie smoleńskiej, gdy składał mu kondolencje z powodu śmierci brata. Tadeusz Kopczyński zmarł 22 lipca w wieku 70 lat.

Przypomnimy, że serwis naTemat.pl przeprowadził jeden z ostatnich wywiadów z Kopczyńskim.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...