Warner wyprodukuje adaptację Masłowskiej. "Inni ludzie" opowiadają o współczesnych Polakach

Wytwórnia filmowa Warner Bros wyprodukuje adaptację powieści "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej.
Wytwórnia filmowa Warner Bros wyprodukuje adaptację powieści "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
On jest niespełnionym raperem, ona zdesperowaną żoną żyjącą w luksusie. Warner Bros zamierzają przenieść na ekran powieść Doroty Masłowskiej "Inni ludzie". Filmowcy zdecydowali się na współpracę z pisarką, ponieważ uważają ją za "bezkompromisową komentatorką życia społecznego".


W tej chwili produkcja jest na etapie castingów. Zdjęcia do filmowej adaptacji powieści Doroty Masłowskiej rusza pod koniec roku. Reżyserką dzieła jest Aleksandra Terpińska, dla której będzie to fabularny debiut. Terpińska ma na swoim koncie nagrodę Canal + Award za krótkometrażowy film "Najpiękniejsze fajerwerki ever" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r."Inni ludzie" Masłowskiej opowiadają o relacji Kamila i Iwony. On jest 32-letnim niespełnionym raperem, który łapie sie dorywczych fuch. Ona to zdesperowana i znudzona swoim życiem, zamożna żona. Akcja powieści rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, tętniącej hiphopowym bitem.

Twórcą muzyki do filmu jest Auer, znany m.in. ze współpracy z raperem Pezetem. Premiera filmu na podstawie "Innych ludzi" została zaplanowana na przyszły rok.

Źródło: kultura.gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...