Z serialu "Szpital" na... szefa lecznicy. Nowego dyrektora mianował marszałek z PiS

Tomasz Kordon zagrał w jednym z odcinków serialu "Szpital" w TVN.
Tomasz Kordon zagrał w jednym z odcinków serialu "Szpital" w TVN. Fot. screen z serialu "Szpital", TVN
Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój ma nowego szefa. Został nim Tomasz Kordon, który zasłynął m.in. rolą w... paradokumentalnym serialu TVN "Szpital".


Tomasz Kordon wcześniej był dyrektorem Teatru Małego w Tychach. Uzdrowisko, którym ma teraz kierować, w całości jest własnością województwa śląskiego, czyli kontroluje je związany z PiS marszałek województwa Jakub Chełstowski. W przeszłości Kordon udzielił mu poparcia w wyborach na prezydenta miasta.

"Gazeta Wyborcza" zwróciła uwagę na przeszłość nowego szefa uzdrowiska. W latach 1994–2012 Kordon był dyrektorem Teatru Małego w Tychach, w 2013 roku otrzymał Nagrodę Teatralną "Złota Maska" za koncepcję i organizację cyklu pt. "Teatr konesera". Z kolei pięć lat temu bezskutecznie starał się o posadę dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Co ciekawe, Kordon wystąpił też w jednym z odcinków paradokumentalnego serialu TVN "Szpital", o czym informował portal tychy.naszemiasto.pl. Ostatnio Tomasz Kordon został członkiem rady nadzorczej Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój, a teraz także prezesem tej spółki.

A co Kordon robił w słynnym serialu paradokumentalnym? "Zagrał 60-letniego Wojciecha Ścigalskiego, który ożenił się z 27-letnią kobietą. Ta zaś zdradziła go z jego 29-letnim synem. Ścigalski nie wiedział, że mała Marysia nie jest jego dzieckiem, a córką jego syna. Dowiedział się o tym w szpitalu, gdzie Marysia trafia z poważnymi problemami zdrowotnymi" – czytamy w opisie odcinka.


źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię