Dziennikarz zapytał Trumpa o powstanie warszawskie. Odpowiedź pokazuje, co prezydent USA myśli o Polakach

Donalda Trumpa zapytano o rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent USA nie miał zbyt wiele do powiedzenia.
Donalda Trumpa zapytano o rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent USA nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Fot. Twitter.com / @Marekwalkuski
Donald Trump często trafia w centrum uwagi za sprawą swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem dziennikarz z Polski zapytał prezydenta USA o rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Amerykański przywódca nie miał zbyt wiele do powiedzenia, ale udało mu się dobitnie pokazać, co tak naprawdę myśli o Polsce.


Pytanie o 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zadał Donaldowi Trumpowi Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Dziennikarz zapytał, jakie przesłanie ma do Polaków prezydent USA z okazji tej symbolicznej daty.

Odpowiedź Trumpa dla niektórych będzie zaskakująca, bowiem o powstaniu warszawskim przywódca nie wspomniał ani słowem. – Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią, a ja lubię ich. Wkrótce wybieram się do Polski – przypomniał Trump.

Ale na tym nie koniec. Ostatnie zdanie z jego wypowiedzi pokazuje nie tylko to, że nie miał nic do powiedzenia na temat daty 1 sierpnia. Prezydent wymownie wskazał, co tak naprawdę o nas myśli. – Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100 procentach – powiedział Trump w odniesieniu do Polaków.

Marek Wałkuski pod swoim nagraniem opublikowanym na Twitterze stwierdził, że wypowiedź Trumpa "nie świadczy, że Polska jest dla prezydenta USA mało ważna, a raczej o niewielkiej wiedzy Amerykanów o powstaniu warszawskim".

Nagranie ze słowami Trumpa zauważyła i skomentowała m.in. Aleksandra Dulkiewicz. "Żenada... Ciekawe, co powie 1 września?" – zastanawiała się prezydent Gdańska. Przypomnijmy, że Donald Trump przyjedzie do Polski 31 sierpnia wieczorem. Będzie przebywał w Polsce do 2 września. 1 września weźmie udział w Warszawie w uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND