Ujawniono pełną listę pasażerów Kuchcińskiego. Są na niej wpływowi politycy PiS i ich rodziny

Pasażerami Kuchcińśkiego podczas lotów HEAD byli wpływowi politycy PiS. Ujawniono ich pełną listę.
Pasażerami Kuchcińśkiego podczas lotów HEAD byli wpływowi politycy PiS. Ujawniono ich pełną listę. Fot. Twitter / Marek Kuchciński
Wśród pasażerów rządowych lotów o statusie HEAD z Markiem Kuchcińskim byli nie tylko Stanisław Piotrowicz i Zdzisław Krasnodębski oraz członkowie ich rodzin. Na listach znaleźli się także Zbigniew Ziobro, Wojciech Jasiński, Maciej Łopiński, szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska i wielu innych wpływowych polityków czy radnych PiS – podaje portal tvn24.pl.


Jasiński (były poseł PiS i minister, a także prezes Orlenu), Łopiński (były poseł i szef gabinetu Lecha Kaczyńskiego) i Kaczmarek polecieli do Krakowa 18 czerwca w dniu 70. urodzin Lecha Kaczyńskiego. W drodze powrotnej z marszałkiem zabrał się także Zbigniew Ziobro.


Takich lotów było więcej. 20 stycznia 2019 r. samolotem Gulfstream G550 z Jasionki na Okęcie leciał Christian Młynarek, doradca marszałka i radny PiS w stołecznej dzielnicy Włochy. 16 lutego 2019 roku z marszałkiem Sejmu z Warszawy do Rzeszowa leciał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


23 lutego 2019 roku na liście pasażerów samolotu CASA poza marszałkiem Sejmu byli posłowie PiS z Podkarpacia: Krystyna Wróblewska, Bogdan Rzońca (od niedawna w europarlamencie), Jerzy Paul i Wojciech Buczak. Lot był z Warszawy do Rzeszowa.

9 marca na Kuchciński leciał z Rzeszowa do Warszawy. W zgłoszeniu lotu na początku byli tylko Kuchciński i oficer ochrony. Jednak dzień przed wylotem Kancelaria Sejmu wysłała do wojska listę pasażerów, na której były także posłanki PiS Józefa Hrynkiewicz i Anna Schmidt-Rodziewicz (z Podkarpacia) oraz Andrzej Klarkowski, doradca szefa Kancelarii Sejmu, a niegdyś także prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


Start zaplanowano na 18.30. Jednak tuż przed godz. 18 przyszedł mail... ze zmienioną listą pasażerów. Kuchcińskiemu towarzyszyli posłowie Karol Karski i Zdzisław Krasnodębski, posłanka Hrynkiewicz, doradca Klarkowski, asystentka marszałka, a także wicedyrektorka jego gabinetu. Z listy wypadła Schmidt-Rodziewicz.

Podobne perturbacje miały miejsce przy okazji lotu 20 marca 2019 r. Gulfstreamem z Warszawy do Gdańska i z powrotem. Kwadrans przed wylotem do Warszawy urzędniczka Kancelarii Sejmu wysłała do wojska maila, w którym poprosiła o dopisanie do listy pasażerów Janusza Niedzieli, obecnego przewodniczącego rady nadzorczej PAP. Niedziela kiedyś był wiceministrem sprawiedliwości w czasach, gdy resortem kierował Lech Kaczyński.

17 czerwca 2019 roku Marek Kuchciński leciał śmigłowcem z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem. Towarzyszyli mu Klarkowski i Młynarek, a także Grzegorz Nieradka, asystent marszałka i były radny PiS w Iwoniczu-Zdroju.

Kuchciński leciał śmigłowcem z Warszawy do Rzeszowa także 11 lipca 2019 r. Na pokładzie był Bogdan Romaniuk, radny podkarpackiego sejmiku, a także córka marszałka, Julia, której nie było w zapotrzebowaniu na lot.

RMF FM: Kto leciał z Kuchcińskim?
Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia dziennikarza RMF FM wskazywały na to, że podczas jednego z lotów marszałkowi towarzyszył Stanisław Piotrowicz oraz kobieta o tym samym nazwisku. Z taką samą sytuacją do czynienia mamy w przypadku Zdzisława Krasnodębskiego. Według ustaleń radiostacji na liście podróżujących rządowych samolotem znalazł się także m.in. poseł Bogdan Rzońca i marszałek Podkarpacia Władysława Ortyla.

źródło: TVN24

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0To na niego "przypadkiem" miało zagłosować 27 tys. osób. Oto największa afera w wyborach do Senatu
OPINIA 0 0Hej wy, w PiS i TVP! Jesteście ostatnimi, którzy mogą się oburzać na plotki o synu Szydło
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych