Atak Wyszkowskiego na rodzinę Dulkiewicz doczekał się mocnej odpowiedzi. Interweniują naukowcy z Trójmiasta

Atak Krzysztofa Wyszkowskiego na Aleksandrę Dulkiewicz i jej córkę spotkał się z ostrą reakcją.
Atak Krzysztofa Wyszkowskiego na Aleksandrę Dulkiewicz i jej córkę spotkał się z ostrą reakcją. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Haniebny atak Krzysztofa Wyszkowskiego na prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz i jej rodzinę spotkał się w Trójmieście ze zdecydowaną odpowiedzią. Stu naukowców tego regionu wystosowało list otwarty.


Naukowcy z Trójmiasta nie wytrzymali
"Krzysztof Wyszkowski podjął haniebną próbę zdyskredytowania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Tak niegodne zachowanie narusza powagę instytucji, którą reprezentuje" – napisał prof. Janusz Rachoń, były rektor Politechniki Gdańskiej, do prof. Wojciecha Polaka, przewodniczącego kolegium IPN. Jego list podpisała setka naukowców z Trójmiasta.

Prof. Rachoń stwierdził, że Wyszkowski utracił moralne kwalifikacje do bycia członkiem Kolegium IPN w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

"Ustawa o IPN jednoznacznie stwierdza, iż członkiem Kolegium może być wyłącznie osoba, która 'wyróżnia się wysokimi walorami moralnymi'. W naszym przekonaniu Krzysztof Wyszkowski – dokonując w ubiegłym tygodniu wpisów na jednym z portali społecznościowych, w których podjął haniebną próbę zdyskredytowania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, atakujących ją osobiście i jej rodzinę, naruszył przywołany artykuł Ustawy o IPN. Swoim wpisem K. Wyszkowski jednoznacznie dowiódł, że pozbawiony jest wymaganych walorów moralnych. Jego wypowiedzi przekroczyły wszelkie akceptowalne granice" – przekonuje Rachoń.

Janusz Rachoń i reszta osób, które podpisały się pod listem stwierdzają, że osoba posługująca się w swoich wypowiedziach tak brutalnym językiem pogardy, nienawiści i wykluczania jak Krzysztof Wyszkowski, nie może pełnić jakichkolwiek funkcji publicznych.


Wyszkowski wylał ściek
Nagonka na Gdańsk przekracza kolejne granice. Mający w środowisku PiS status autorytetu były opozycjonista z czasów PRL swój hejt wymierzył w dziecko prezydent miasta znienawidzonego przez "dobrą zmianę". Człowiek znany dotąd z hejtowania Lecha Wałęsy i Donalda Tuska, teraz uderzył nie tylko w Aleksandrę Dulkiewicz, ale i jej 11-letnią córkę Zosię.
Krzysztof Wyszkowski opublikował na Twitterze serię wpisów pełnych wulgarnych insynuacji, trudnych do zacytowania przez przyzwoitych Polaków. Paszkwili podobnych do powyższych było niestety więcej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie