Abp Jędraszewski u o. Rydzyka "wyjaśnił", co zrobiłby Jezus na Marszu Równości

Abp Marek Jędraszewski powiedział, co zrobiłby Jezus, gdyby zobaczył Marsz Równości.
Abp Marek Jędraszewski powiedział, co zrobiłby Jezus, gdyby zobaczył Marsz Równości. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Arcybiskup Marek Jędraszewski nie ustaje w walce z tymi, którzy są krytyczni wobec postawy Kościoła. Po obronie księży oskarżanych o pedofilię, słowach o tęczowej zarazie, teraz postanowił zabrać głos ws. LGBT w imieniu Jezusa. Krakowski metropolita wyjaśnił, co zrobiłby Chrystus, gdyby zobaczył Marsz Równości.


– Gdyby Jezus zobaczył idący tzw. marsz równości, z pewnością zapłakałby nad jego uczestnikami, a jednocześnie wezwałby ich do nawrócenia – stwierdził abp na antenie Radia Maryja.

– Płakałby, upominał i wołał o to, aby się nawrócili – dla ich dobra, dla dobra ich dzieci, dla dobra ich przyszłości – dodał, komentując Marsz Równości w Białymstoku, którego uczestnicy byli przez "obrońców chrześcijaństwa" lżeni, opluwani, rzucano w nich butelkami z moczem czy kamieniami.


Duchowny tłumaczył się także z wcześniejszych słów o tęczowej zarazie. Zaznaczył, że nie chciał nikogo obrazić. – Używając pojęcia "tęczowa zaraza", mówiłem o ideologii, a nie o ludziach, którzy tę ideologię głoszą. Trzeba te dwie rzeczy bardzo wyraźnie odróżnić (...). A Kościół ludzi nie potępia - potępia zło, także zło, które przyjmuje kształt określonej ideologii – stwierdził autorytet prawicy.

Jędraszewski o "tęczowej zarazie"
Arcybiskup nawet w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego nie odpuścił sobie nienawistnych wypowiedzi. Podczas mszy świętej 1 sierpnia ostrzegał przed nowym zagrożeniem. – Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły – wyjaśnił czołowy hierarcha polskiego Kościoła.

Wypowiedź była komentowana w wielu miejscach świata. "Polski arcybiskup porównał społeczność LGBTI do bolszewików" – tak w tłumaczeniu brzmi tytuł artykułu, który ukazał się w "Irish Times World".
Zwracano uwagę, że stało się to zaledwie niecałe dwa tygodnie po zamieszkach na Marszu Równości w Białymstoku, gdy jego uczestnicy zostali brutalnie zaatakowani przez środowiska narodowców i kiboli.


Wcześniej głośno było o wystąpieniu abpa Jędraszewskiego przy okazji prezentacji raportu o pedofilii w Kościele. Zdaniem wielu komentujących, to jak Episkopat zmierzył się z bulwersującym problemem w szeregach duchowieństwa świadczy o tym, że biskupi żyją w innym świecie i nadal nie zdają sobie sprawy z tego, jak poważna jest sytuacja.

źródło: Radio Maryja

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii