Ujawniono, ile Trybunał płaci za mieszkanie Przyłębskiej. Ta kwota robi wrażenie

Trybunał Konstytucyjny ma płacić za wynajem mieszkania dla Julii Przyłębskiej niemal 60 tys. zł rocznie.
Trybunał Konstytucyjny ma płacić za wynajem mieszkania dla Julii Przyłębskiej niemal 60 tys. zł rocznie. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Trybunał Konstytucyjny ujawnił, ile kosztuje rocznie wynajem mieszkania Julii Przyłębskiej. W odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski poinformowano, że na ten cel przeznaczanych jest niemal 60 tys. zł.


Afera z "rodzinnymi lotami" Marka Kuchcińskiego jeszcze nie zakończyła się na dobre, a już mamy kolejne doniesienia o tym, jak władza wydaje publiczne pieniądze. Tym razem chodzi jednak o szefową Trybunału Konstytucyjnego.

Jak dowiedziała sie Wirtualna Polska, za wynajem mieszkania dla prezes Julii Przyłębskiej, Trybunał płaci rocznie niemal 60 tys. zł.

"Łączny całkowity miesięczny koszt, jaki poniósł Trybunał Konstytucyjny z tytułu wynajmowanego przez Trybunał mieszkania zajmowanego przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, za miesiąc czerwiec 2019 r., wyniósł 4.859,10 zł" – wskazano w odpowiedzi dla WP.

Portal przypomina, że w przypadku wynajmu mieszkania dla Przyłębskiej, koszty poszły w górę. Jeszcze dwa lata temu za lokum dla szefowej TK płacono 3,2 tys. zł miesięcznie.

"Ważny ośrodek władzy"

O mieszkaniu Przyłębskiej głośno zrobiło się już w maju. Z informacji "Gazety Wyborczej" wynikało, że prezes TK regularnie spotykała się w nim z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim.


Lokum przy al. Szucha w Warszawie stało się podobno "ważnym ośrodkiem władzy". Rzecznik Trybunału Jakub Kozłowski zapewnił, że prowadzone w mieszkaniu rozmowy mają jedynie charakter towarzyski.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
Duracell 0 0Zabawki z prawdziwą mocą. Służą nie tylko do zabawy
0 0Zebrali pół miliona dla okradzionej 99-latki. Teraz czytają, że się "wzbogacili"
0 0Maciej Musiał ma nową dziewczynę. To zeszłoroczna Miss Polski
O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał