Kukiz zdradził, czym starał się go przekupić Kaczyński. Wyjawił, dlaczego nie doszło do koalicji

Paweł Kukiz wyjawił, czym chciał go przekupić Jarosław Kaczyński.
Paweł Kukiz wyjawił, czym chciał go przekupić Jarosław Kaczyński. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Paweł Kukiz podczas rozmowy z dziennikiem dziennikiem "Fakt" wyjaśnił, czym chciał go przekonać do koalicji szef PiS Jarosław Kaczyński. "Jedynki" na listach wyborczych to jednak dla posła było za mało, Kukiz wolał się zbratać z PSL, bo Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził zainteresowanie programem Kukiza.


– Prezes Kaczyński nawet nie był zainteresowany stworzeniem zespołu do zmian ordynacji w przyszłej kadencji. Chciał mi dawać jedynki. Znowu? Przecież gdybym chciał, to już na początku tej kadencji przystąpiłbym do Prawa i Sprawiedliwości, bo takie rozmowy były. Miałem być wicepremierem! – powiedział w rozmowie z dziennikiem "Fakt" Paweł Kukiz.

Do koalicji między Kukiz'15 i PiS nie doszło. Paweł Kukiz wyjaśnia, że prezes Kaczyński nie wykazał żadnego zainteresowania postulatami dotyczącymi naprawy życia publicznego. Dlatego zamiast z PiS, Kukiz dogadał się z PSL i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Ta decyzja jednak może się Kukizowi odbić czkawką. Jeszcze przed ogłoszeniem koalicji z ludowcami klub Kukiz'15 zaczęli opuszczać działacze. Z pewnością nie był to jednak koniec exodusu, politycy tej formacji otwarcie mówią, że nie rozumieją sojuszu z partią, którą kilka lat temu sam Paweł Kukiz nazywał mafią i oskarżał o najgorsze rzeczy.


Inna rzecz, że koalicja Kukiz'15 i PSL jest niczym ostatni akt rozpaczy dla obu formacji. Poparcie dla partii Pawła Kukiza wahało się w okolicach 6 proc., partia miała też spore problemy kadrowe. Z kolei PSL problemu z kadrami nie ma żadnych, za to poparcie było poniżej 3 proc. Koalicja może być wybawieniem i dla Kukiz'15, i dla ludowców.

źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun