Dulkiewicz wraca do bulwersujących słów Andrzeja Gwiazdy na jej temat. Jest zawiadomienie

Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję po wypowiedzi Andrzeja Gwiazdy, który skomentował groźby pod adresem prezydent Gdańska.
Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję po wypowiedzi Andrzeja Gwiazdy, który skomentował groźby pod adresem prezydent Gdańska. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę. Chodzi o jedną z ostatnich wypowiedzi, która dotyczy gróźb kierowanych pod adresem prezydent Gdańska – podaje Radio ZET.


Zawiadomienie ma dotyczyć publicznego pochwalania przestępstwa. Artykuł 255 kodeksu karnego przewiduje za nie karę w postaci grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

– W sobotę policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przyjęli od prezydent Gdańska zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Po czynnościach, policjanci przesłali je pod ocenę przyjęcia kwalifikacji czynu prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz – potwierdził Mariusz Chrzanowski, aspirant sztabowy z komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Czego dotyczy sprawa?
Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o wywiad byłego opozycjonisty Andrzeja Gwiazdy w Radiu WNET z 7 sierpnia. Podczas audycji w najgorszym możliwym stylu odniósł się do gróźb pozbawienia życia kierowanych pod adresem Aleksandry Dulkiewicz.

– Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział. Jego zdaniem, "nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły". – Jest mnóstwo ludzi, którzy w tej chwili przeżywają traumę, bo na tych filohitlerowców oddali głos i oni mają moralne prawo wystąpić z groźbami, bo zostali oszukani – dodał.

źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska