Skandaliczne traktowanie więźnia w Złotowie. Ujawniono, co zrobili strażnicy w zakładzie karnym

Stanowisko stracił wiceszef zakładu karnego w Złotowie. Dwóch strażników zawieszono.
Stanowisko stracił wiceszef zakładu karnego w Złotowie. Dwóch strażników zawieszono. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
W zakładzie karnym w wielkopolskim Złotowie w sposób skandaliczny traktowano jednego z więźniów. Według RMF FM, to właśnie z tego powodu pracę w zakładzie stracił jego wicedyrektor, a dwóch strażników zawieszono. Sprawą zajęła się prokuratura.


Niehumanitarne zachowanie strażników miało wyjść na jaw podczas rutynowej kontroli w zakładzie karnym. Jak podaje RMF FM, okazało się, że wielokrotny recydywista z lekkim upośledzeniem umysłowym, skazany za groźby karalne i kradzieże, trafił do tzw. celi zabezpieczającej. Spędził tam na kilkanaście godzin, bo podobno nie słuchał poleceń strażników.

Z ujawnionych informacji wynika, że osadzony długo nie mógł się uspokoić w izolatce, więc strażnicy zaczęli stosować wobec niego skandaliczne praktyki. Nie dawali mu posiłków i napojów.

Zachowanie strażników zakwalifikowano jako przekroczenie uprawnień i wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne. Z kolei wiceszef zakładu w Złotowie stracił stanowisko. Sprawą zajęła się prokuratura. Dowiedział się o niej także Rzecznik Praw Obywatelskich.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"