Sienkiewicz naprawił błąd. Przeprosił Rafała Wosia i zapowiedział, że "bana nie będzie"

Bartłomiej Sienkiewicz przeprosił Rafała Wosia za to, że omyłkowo przypisał mu słowa ministra w rządzie PiS Michała Wosia.
Bartłomiej Sienkiewicz przeprosił Rafała Wosia za to, że omyłkowo przypisał mu słowa ministra w rządzie PiS Michała Wosia. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Minister Michał Woś skrytykował polityków PO za reakcję na śmierć Dawida Kosteckiego. Bartłomiej Sienkiewicz nie wytrzymał po jego słowach i dosadnie zaatakował... ale lewicowego publicystę Rafała Wosia. Szybko jednak przeprosił za swój błąd.


"Dno. Nie chcę mieć nic wspólnego z tą 'lewicową wrażliwością'. Ban" – skomentował na Twitterze Sienkiewicz. Jednak to, że napisał o "red." Wosiu i lewicowej wrażliwości jednoznacznie wskazywało na to, że popełnił błąd. Przeprosił za niego i tweeta usunął. "O banie zapomnijmy" – podsumował. Michał Woś to minister ds. pomocy humanitarnej w rządzie Mateusza Morawieckiego, a Rafał Woś jest publicystą znanym z artykułów w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Polityce" czy "Tygodniku Powszechnym".


Minister skrytykował pytania polityków PO po śmierci boksera Dawida Kosteckiego.
– Trzeba wiedzieć, kto, na jakiej podstawie i dlaczego podjął decyzję o przewiezieniu świadka do więzienia na Białołęce, trzeba wiedzieć, kto wtedy tego więźnia miał pilnować, trzeba wiedzieć, dlaczego prokuratura bagatelizuje dzisiaj te dwa ślady na szyi – pytała Joanna Kluzik-Rostkowska na konferencji prasowej w Sejmie.


Politycy PO chcą zwołania w tej sprawie komisji śledczej, wskazywali na możliwy związek śmierci Kosteckiego z aferą podkarpacką.

Woś o pytaniach PO
– Jeżeli Platforma wyciąga i zadaje pytania w taki sposób, tak mocne, tak obrazowe, to to pokazuje, że każdy temat, kiedy się nie ma własnego programu, kiedy nie odpowiadają na nasze pytania chociażby o podatki, każdy temat staje się dobrym tematem do rozemocjonowania, niestety, opinii publicznej – mówił Michał Woś w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News.

Afera podkarpacka a śmierć Kosteckiego

Jak przyznał mecenas Kosteckiego Jacek Gutkowski, były bokser miał olbrzymią wiedzę na temat afery podkarpackiej.


To Kostecki – choć nie wskazał, aby znani politycy i urzędnicy korzystali z podkarpackich agencji towarzyskich – podał śledczym informacje dotyczące ukraińskich sutenerów – braci Jewgienija i Aleksieja R., którzy od kilkunastu lat prowadzili sieć agencji towarzyskich. 

Kostecki zmarł na początku sierpnia w swojej celi na Białołęce. Ustalenia śledczych mówiły o samobójstwie. Powtórnej sekcji zwłok domaga się pełnomocnik rodziny byłego boksera Roman Giertych. W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" podała, że samobójstwo Dawida Kosteckiego mogło zostać upozorowane

Najnowsze doniesienia "Rzeczpospolitej" wskazują z kolei na to, że współwięźniowie zgotowali Kosteckiemu przed śmiercią piekło. Dziennik powoływał się na informacje od znajomego byłego boksera. 

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0To na niego "przypadkiem" miało zagłosować 27 tys. osób. Oto największa afera w wyborach do Senatu
OPINIA 0 0Hej wy, w PiS i TVP! Jesteście ostatnimi, którzy mogą się oburzać na plotki o synu Szydło
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych