Były polityk PiS "jedynką" Koalicji Obywatelskiej. Wystartuje z Rzeszowa

Paweł Poncyljusz został "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie.
Paweł Poncyljusz został "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Na listach Koalicji Obywatelskiej na najbliższe wybory parlamentarne wprowadzono zmiany. Były polityk PiS Paweł Poncyljusz będzie "jedynką" w Rzeszowie. Te informacje potwierdził rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.


– Paweł Poncyljusz był szanowanym politykiem, później aktywnie działał w przemyśle na terenie Podkarpacia. Jeśli podjął decyzję o powrocie do polityki, to witamy go z radością na naszych listach – stwierdził Jan Grabiec.

I rzecznik PO dodał: – Jest człowiekiem myślącym nowocześnie i w kategoriach europejskich, ale zarazem konserwatystą.

Paweł Poncyljusz został "jedynką" w Rzeszowie po tym, jak ze startu w wyborach zrezygnował prezydent tego miasta Tadeusz Ferenc.

Poncyljusz to były polityk PiS, wiceminister gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2011 roku był przewodniczącym klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza.

Zmian jest więcej
Zarząd PO dokonał też innych zmian w części okręgów wyborczych. Roszady dotyczą pierwszej "piątki" kandydatów. Okazało się, że na gdańskiej liście "dwójką" został Jarosław Wałęsa.

Z kolei w Toruniu trzecie miejsce przypadło Iwonie Hartwich, jednej z liderek ubiegłorocznego protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. Ponadto w Szczecinie z piątej lokaty ma wystartować Magdalena Filiks, liderka Komitetu Obrony Demokracji.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...