"Rz": Prokuratura ma odmówić ponownej sekcji zwłok Kosteckiego. Giertych zareagował natychmiast

Według "Rzeczpospolite" prokuratura nie zgodzi się na drugą sekcję zwłok Dawida Kosteckiego. Roman Giertych już zareagował na te doniesienia.
Według "Rzeczpospolite" prokuratura nie zgodzi się na drugą sekcję zwłok Dawida Kosteckiego. Roman Giertych już zareagował na te doniesienia. Fot. Michał Łepecki i Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Nie będzie drugiej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Prokuratura ma wydać w tej sprawie odmowną decyzję, ale Roman Giertych już zapowiedział działania.


To właśnie mecenas Giertych złożył wniosek o powtórną sekcję zwłok Kosteckiego. Zrobił to w imieniu rodziny zmarłego. Wokół śmierci Kosteckiego narastają wątpliwości, chociaż śledczy przekonują, że były bokser popełnił samobójstwo.

"Wyborcza" podawała, że samobójstwo Kosteckiego mogło zostać upozorowane. Według dziennika na ciele boksera znaleziono ślady po nakłuciu igłą wskazujące na to, że mógł zostać przed śmiercią odurzony. Powtórna sekcja zwłok miała dać odpowiedź m.in. właśnie w kwestii tych niejasności.

"Rzeczpospolita" ustaliła nieoficjalnie, że prokuratura nie zgodzi się na ponowną sekcję zwłok, a wątpliwości ma wyjaśnić biegła patomorfolog z Zakładu Medycyny Sądowej. W przesłuchaniu biegłej będą mogli uczestniczyć pełnomocnicy rodziny.

Na doniesienia dziennika zareagował już Roman Giertych. "W związku ze stanowiskiem prokuratury (nieoficjalnie podanym przez 'Rzeczpospolitą'), że nie będzie ponownej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego podejmiemy starania, aby wykonać oględziny przez biegłego prywatnego" – napisał mecenas na Twitterze.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Jest sondaż late poll. PiS utrzymuje swoje zwycięstwo, ale KO poprawia swój wynik
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud