Posłowie PO reagują ws. afery podkarpackiej. Chcą ochrony dla kluczowego świadka

Posłowie PO reagują ws. afery podkarpackiej. Chcą statusu świadka koronnego dla Macieja M.
Posłowie PO reagują ws. afery podkarpackiej. Chcą statusu świadka koronnego dla Macieja M. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Agnieszka Pomaska i Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie wniosku o ochronę dla Macieja M., świadka w aferze podkarpackiej.


O swoich działaniach Agnieszka Pomaska i Arkadiusz Myrcha poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie. Ich zdaniem, Maciej M. jest prawdopodobnie ostatnim kluczowym świadkiem w aferze podkarpackiej.

– Wystąpimy o status osoby szczególnie chronionej w zakładzie karnym oraz o status świadka koronnego – poinformowała Pomaska.

Posłowie dodali, że wystąpią do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o "natychmiastowe zwołanie komisji sprawiedliwości i praw człowieka, na której posiedzeniu powinien być obecny osobiście Zbigniew Ziobro".

– Mamy do czynienia z trzecią śmiercią związaną z aferą podkarpacką. Z trzema świadkami, którzy mogliby powiedzieć, co tak naprawdę działo się w związku z aferą – wskazał poseł Myrcha w nawiązaniu do śmierci Dawida Kosteckiego, który zmarł w warszawskim areszcie.


Afera podkarpacka
Wątki dotyczące afery podkarpackiej wróciły po śmierci Dawida Kosteckiego. To były pięściarz kilka lat temu ujawnił kluczowe informacje w tej sprawie.

Afera wstrząsnęła służbami i tak naprawdę pozostaje niewyjaśniona. Ponadto świadkowie umierali w tajemniczych okolicznościach. O co dokładnie chodzi w aferze podkarpackiej, pisaliśmy niedawno w naTemat.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...