Płomienne przemówienie premiera przed defiladą. Obiecał poważne zmiany w armii

Premier przemawiał podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach.
Premier przemawiał podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Fot. Twitter.com / @PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki w przemówieniu poprzedzającym paradę z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach podziękował wszystkim polskim rodzajom sił zbrojnych za służbę. Obiecał też wojskowym, że rząd będzie cały czas modernizował ich sprzęt.


– Dzisiaj przed nami dobry czas. Mogą spełnić się marzenia naszych ojców, naszych dziadów, którzy rysowali granice Polski swoją krwią. Mogą spełnić się ich marzenia o budowie silnej, sprawiedliwej, solidarnej RP. To było również marzenie wyrażane w tamtym czasie przez Wojciecha Korfantego i jesteśmy dzisiaj na dobrej drodze do wypełnienia ich dziedzictwa, testamentu. Niech Bóg ma w opiece Polskę, polską armię i polskiego żołnierza – mówił przed defiladą w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Obiecał żołnierzom modernizację sprzętu, w tym także tego, który służy do walki w sieci. – Wiemy doskonale, że dzisiejszy wróg czasami nie staje z otwartą przyłbicą. Czasami są to zagrożenia hybrydowe, w cyberprzestrzeni. Dlatego modernizacja polskiej armii obejmuje również te dziedziny, które właśnie polegają na najnowocześniejszym uzbrojeniu. Na walce w cyberprzestrzeni. Mamy tutaj coraz lepsze osiągnięcia, coraz doskonalsze sprzęty i broń – zapewniał Morawiecki.

Ale nie tylko premier zabłysnął tego dnia swoim przemówieniem. Zrobił to także prezydent Andrzej Duda, który niemal krzycząc krytykował za doniesienia o zmianach w emeryturach dla byłych wojskowych i ich rodzin.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND