Bawili się na weselu, gdy nastąpił wybuch. Wstrząsające zdjęcia z Kabulu. Ponad 60 osób zginęło

Zamach podczas wesela w Kabulu. Zginęło ponad 60 osób.
Zamach podczas wesela w Kabulu. Zginęło ponad 60 osób. Fot. Screen/https://youtu.be/EBrl2bRIMmw
Nie żyją co najmniej 63 osoby, ponad 180 zostało rannych. W sali, gdzie akurat odbywało się przyjęcie weselne, znajdowało się 1200 gości. Media społecznościowe obiegły potem przerażające zdjęcia. Według rzecznika prezydenta Afganistanu, ataku dokonał zamachowiec samobójca.


Eksplozja nastąpiła ok. godz. 22:40 lokalnego czasu w sali weselnej Shahr-e-Dubai w zachodnim Kabulu – w regionie zamieszkanym głównie przez szyickich muzułmanów.

– Straciłem brata, przyjaciół, kuzynów. Nigdy w życiu nie zaznam już szczęścia – powiedział lokalnej stacji telewizyjne Tolo News mężczyzna, który tego dnia brał ślub. Pan młody, którego podano tylko imię – Mirwais – mówił, że dopiero witał uśmiechniętych gości, a potem widział ich ciała leżące na podłodze.

– Moja rodzina, moja żona, są w szoku. Nie mogą nawet mówić – powiedział. – Goście tańczyli, gdy nastąpił wybuch – relacjonował jeden z gości, który sam został ciężko ranny i w zamachu stracił kuzyna. –Był totalny chaos. Ludzie krzyczeli, wołali swoich bliskich – opowiadał AFP ze szpitala.

Internet obiegły zdjęcia, na których widać zakrwawione, poprzewracane krzesła, buty. Na niektórych również ciała. Afgańczycy są wstrząśnięci. Z ust polityków padają słowa o okrutnej zbrodni przeciw ludzkości. Na przyjęciu weselnym bawili się przedstawiciele szyickiej mniejszości Hazarów. Talibowie zaprzeczyli, że to oni stoją za zamachem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!