Tak wyglądają pełne listy Koalicji Obywatelskiej. Zaskakujące nazwiska w wielu okręgach

PO zatwierdziła listy KO na wybory parlamentarne. Nie brakuje zaskoczeń w poszczególnych okręgach.
PO zatwierdziła listy KO na wybory parlamentarne. Nie brakuje zaskoczeń w poszczególnych okręgach. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Listy Koalicji Obywatelskiej na wybory parlamentarne już są oficjalnie zatwierdzone. Szybko okazało się, że nie brakuje na nich "smaczków", a miejsca niektórych polityków wydają się zaskakujące.


Roszady i ciekawostki na Północy
Zacznijmy od Gdańska. Tam wcześniej wszystko wskazywało na to, że z drugiego miejsca wystartuje Agnieszka Pomaska. Tymczasem to Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta dostał "dwójkę", a popularnej nad Motławą posłance przypadła trzecia lokata. Na miejscu czwartym gdańscy wyborcy znajdą Piotra Adamowicza.


Ciekawie zapowiada się walka w okręgu numer 26. Z trzeciego miejsca wstępnie miał startować Tadeusz Aziewicz, który ostatecznie musi zadowolić się "szóstką". W jego miejsce pojawił się Zbigniew Konwiński, po którym na czwartej lokacie umieszczono legendę pierwszej "Solidarności" Henrykę Krzywonos-Strycharską.


Na tej liście znalazł się również Radomir Szumełda. Lider KOD na Pomorzu i przyjaciel rodziny Tusków wystartuje z numerem 8. Warto też odnotować obecność na listach KO Jaromira Szroedera – pomorskiego aktywisty kulturalnego, a prywatnie ojca piosenkarki Natalii Szroeder.


Ciekawostki w górach i pod Wawelem
W Krakowie zaskakują natomiast niskie pozycje dotychczasowych liderów PO z tego regionu: Ireneusza Rasia (6. miejsce), Józefa Lassoty (7. miejsce) oraz Bogusława Sonika (8. miejsce). Co ciekawe, z ostatniego miejsca w Krakowie postanowił walczyć polityk Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.

Na południu Polski nie zabrakło innego akcentu muzycznego. W "górskim" okręgu numer 14 wystartuje z 10. miejsca Jan Karpiel-Bułecka – muzyk, architekt, ojciec Stanisława Karpiela-Bułecki z Future Folk oraz brat lidera zespołu Zakopower Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Mocna lista w stolicy
Nietrudno zgadnąć, że dużo dzieje się na warszawskiej liście PO. Zaskakująco wysoko na liście (4. miejsce) znalazła się Joanna Fabisiak, co można uznać za "dociążenie" konserwatywnej kotwicy". Z kolei 6. miejsce przypadło Katarzynie Piekarskiej, która jeszcze w lipcu żegnała się ze swoim członkostwem w SLD.

Za "gwóźdź programu" na warszawskiej liście można uznać obecność Klaudii Jachiry, której przypadł numer 13. Znana w sieci "komentatorka życia politycznego w Polsce" niedawno dzieliła się swoim programem dla Koalicji Europejskiej, a teraz sama będzie miała okazję przekonywać do siebie wyborców.

W tzw. obwarzanku warszawskim mocno przedstawia się ścisła czołówka listy. Za liderem, czyli rzecznikiem KO Janem Grabcem znaleźli się Paweł Zalewski, Kinga Gajewska i Maciej Lasek. Kolejne nazwiska wyglądają zresztą nie mniej imponująco. Wystarczy wymienić choćby Jadwigę Staniszkis czy Piotra Niemczyka.

Pełne listy Koalicji Obywatelskiej znajdziecie tutaj.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!