Ujawniono, co Piotr Woźniak-Starak miał robić tuż przed wypadkiem. Dlatego nie było ochrony

Wiadomo, co działo się bezpośrednio przed wypadkiem Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno.
Wiadomo, co działo się bezpośrednio przed wypadkiem Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Rozpoczyna się trzecia doba poszukiwań producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę około godz. 4 rano wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. "Fakt" w oparciu o anonimowe źródło ujawnił, jak miały wyglądać ostatnie godziny bezpośrednio przed wypadkiem.


W sobotę wieczorem Piotr Woźniak-Starak miał wypłynąć na kolację do gospody "Pod Czarnym Łabędziem" w Rydzewie nad pobliskim jeziorem Niegocin. Drugą motorówką płynęła jego ochrona. W restauracji miliarder był widziany jeszcze około godz. 22. Na kolacji Woźniak-Starak był z małżonką i pieskiem, a także teściami. Około 23 mieli wrócić do domu.


Potem – i tu zaczynają się domysły – Piotr Woźniak-Starak miał jeszcze raz wypłynąć, tym razem z 27-letnią znajomą. Dopłynęli do wyspy niedaleko posiadłości Staraków. Potem Piotr miał zwolnić ochroniarzy i polecić im, by płynęli do portu przy posiadłości. On sam miał za chwilę tam dopłynąć.


Ochrona nie zauważyła niczego niepokojącego, gdyż namierzała jego telefon komórkowy, który najwyraźniej pozostał na łódce i był w zasięgu. Ochroniarzy zaniepokoił dopiero przyjazd policji. – Ochroniarze od razu zaczęli przeszukiwania – powiedział informator "Faktu". Jednak nie znaleźli nic oprócz 27-letniej znajomej Piotra na brzegu. Wycieńczona kobieta zeznała, że do wypadku doszło około godz. 3 rano. Motorówka robiła zwrot i wtedy oboje z niej wypadli. Piotr Woźniak-Starak miał sterować łodzią. Około 4 rano policja dostała zgłoszenie, że motorówka zakłóca ciszę nocną w okolicy miejscowości Fuleda.


Trwają poszukiwania
Poszukiwania Piotra Staraka mają zostać wznowione rano we wtorek. Poniedziałkowe nie przyniosły żadnych efektów. – Na dzisiaj zakończyliśmy działania. Od jutra rana wznawiamy poszukiwania – przekazała krótko w rozmowie z naTemat kom. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z warmińsko-mazurskiej policji. Służby prowadziły akcję do wieczora, zawieszono ją przed godz. 21:00. 

Wcześniej kom. Niedźwiedzka-Pardela informowała nas o prowadzonych działaniach. – Do poszukiwań oprócz policjantów i płetwonurków ze straży pożarnej dołączyły jeszcze Wojska Obrony Terytorialnej – wymieniała. W akcji brali udział żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
źródło: "Fakt"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND