To się naprawdę dzieje. Powstanie "Matrix 4" z Keanu Reevesem w kultowej roli Neo!

Produkcja kolejnej części kultowej serii ma ruszyć w 2020 roku
Produkcja kolejnej części kultowej serii ma ruszyć w 2020 roku Kadr z filmu "Matrix"
Kolejna odsłona kultowej serii "Matrix" została oficjalnie zapowiedziana. Oprócz Keanu Reevesa w roli Neo na ekranie znów zobaczymy Carrie-Ann Moss czyli filmową Trinity. Całość wyreżyseruje Lana Wachowski. Co jeszcze wiemy 4. części?


– Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, że znów wchodzimy do "Matrixa" z Laną – powiedział Toby Emmerich, szef Warner Bros Pictures. – Lana jest prawdziwą wizjonerką i oryginalną, kreatywną twórczynią. Jesteśmy zachwyceni, że pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział w uniwersum "Matrixa" – dodał.
Lana Wachowski

Wiele pomysłów, które miałyśmy z Lily (siostra - red.) na temat tej rzeczywistości, są teraz jeszcze bardziej aktualne. Bardzo się cieszę, że te postaci wrócą do życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę na pracę z moimi błyskotliwymi przyjaciółmi.

Razem z Wachowską scenariusz napiszą Aleksandar Hemon oraz David Mitchell. Współproducentem jest Grant Hill. Warto zauważyć, że w zapowiedzianej ekipie produkcyjnej zabrakło siostry Lany. Swoją obecność potwierdził też Geof Darrow – znów przygotuje projekty koncepcyjne filmu.
Na ekranie ponownie zobaczymy Keanu Reevesa, który ma najlepsze lato w życiu – "John Wick 3" i "Toy Story 4", w których wystąpił, są kinowymi przebojami, ogłoszenie jego roli w grze "Cyberpunk 2020" rozgrzało internet, a teraz jeszcze dostał angaż do kolejnego "Matrixa". Nic tylko gratulować i zazdrościć.Na ekranie ponownie towarzyszyć mu będzie Carrie-Ann Moss jako Trinity. Media plotkują, że pojawi się również Morfeusz (Laurence Fishburne) – w młodszej wersji.

Nie znamy jednak nawet szczątkowego zarysu fabuły. Nieoficjalne źródła magazynu "Variety" podają, że produkcja "Matrixa 4" ruszy w 2020 roku.Dodajmy, że w tym roku fani serii świętują 20. rocznicę premiery pierwszej części, która zmieniła oblicze kina. Cała trylogia zarobiła w sumie 1,6 miliarda dolarów.

Źródło: Variety.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii