"To się skończy tragedią". Prof. Zoll po aferze Piebiaka mówi, dlaczego opozycja musi wygrać wybory

Profesor Andrzej Zoll ostro skrytykował aferę Piebiaka.
Profesor Andrzej Zoll ostro skrytykował aferę Piebiaka. Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta
Sprawa z farmą trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, o której pisze portal Onet.pl, jest komentowana nie tylko przez polityków, ale także w środowisku sędziowskim. Jeden z głosów w tej dyskusji należy do profesora Andrzeja Zolla, byłego Rzecznika Praw Obywatelskich i prezesa Trybunału Konstytucyjnego, który w TVN24 apelował o odsunięcie PiS od władzy.


– Trzeba wygrać wybory i odsunąć od władzy tych, którzy teraz rządzą, bo to się skończy tragedią – powiedział prof. Andrzej Zoll na antenie TVN24. Były Prezes TK był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Jego zdaniem sama dymisja Łukasza Piebiaka nie zamyka sprawy odpowiedzialności PiS za aferę z internetowymi hejterami, a do dymisji powinien podać się Zbigniew Ziobro.

– Uważam, że teraz zaczyna się w ogóle problem związany z koniecznością podania się do dymisji ministra Ziobry. (...) Ziobro domagał się dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, jak w więzieniu ktoś popełnił samobójstwo, zresztą minister Ćwiąkalski podał się wtedy do dymisji. Ziobro w tej sytuacji nie widzi potrzeby, żeby podawać się do dymisji. Ale powinien premier tę potrzebę widzieć – powiedział prof. Zoll.

Przypomnijmy, że w wtorek portal Onet.pl przedstawił kolejną osobę po Łukaszu Piebiaku, która miała pomagać Emilii w zbieraniu oczerniających informacji na temat sędziów. Chodzi o sędziego Jakuba Iwańca.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND