Budka wzywa Ziobrę do wyjaśnień. "Kiedy dowiedział się o hejcie na sędziów?"

Borys Budka wezwał Zbigniewa Ziobrę do wyjaśnień ws. afery z Piebiakiem.
Borys Budka wezwał Zbigniewa Ziobrę do wyjaśnień ws. afery z Piebiakiem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Koalicja Obywatelska domaga się wyjaśnień od ministra Zbigniewa Ziobry ws. afery z Łukaszem Piebiakiem w roli głównej. Wiceprzewodniczący PO Borys Budka pytał w czwartek, czy szef resortu sprawiedliwości nie skłamał mówiąc, że dopiero kilka dni temu z mediów dowiedział się o tej bulwersującej sprawie.


– Stawiamy publicznie pytanie czy to możliwe, że Zbigniew Ziobro jako prokurator generalny, któremu podlega prokuratura regionalna w Katowicach, przez blisko pięć miesięcy nie miał żadnej wiedzy na temat tego, co znajduje się na nośnikach zajętych przez prokuraturę – mówił w Katowicach Borys Budka.

Jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej wskazał, że konieczne jest ujawnienie opinii publicznej wszystkich istotnych elementów z toczącego się postępowania. Jego zdaniem, trzeba wyjaśnić, czy prokurator generalny i minister sprawiedliwości był w ciągu tych pięciu miesięcy informowany o szczegółach tej sprawy.

– W tej sprawie jest wiele znaków zapytania. Należy podać natychmiast, ile osób zatrudnionych w MS było w słynnej hejterskiej grupie. Ile osób utrzymywanych z pieniędzy polskich podatników mogło prowadzić zorganizowaną akcję wymierzoną w obywateli – kontynuował Budka.


O co chodzi w aferze Piebiaka?
Portal Onet w serii tekstów informuje, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy krytykowali pisowskie reformy sądownictwa.

W Ministerstwie Sprawiedliwości miała powstać "farma trolli", która stworzyła kampanię nienawiści wymierzoną w sędziów krytycznych wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości. W naTemat opisaliśmy trzy najbardziej szokujące wątki tej afery.

Z najnowszych informacji wynika, że zorganizowany hejt na sędziów krytycznych wobec "dobrej zmiany" miał dotyczyć także pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Pomysłodawcą akcji miał być obecny członek Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
WYWIAD 0 0Posłanka PO "dopadła" kolejnego hejtera z internetu. Tłumaczy, dlaczego im nie odpuści
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry