Kiedy można się spodziewać wypłaty 300 zł na szkolną wyprawkę?

Wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu "Dobry start" można składać do 30 listopada.
Wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu "Dobry start" można składać do 30 listopada. Fot. Maciej Stanik
Zbliża się rok szkolny i wielu rodziców stoi przed koniecznością wydania pieniędzy na szkolną wyprawkę dla dziecka. Ci, który złożyli już wniosek zastanawiają się, kiedy mogą liczyć na wypłatę świadczenia w wysokości 300 zł. Niestety, na pieniądze będą musieli trochę poczekać.


Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne, do 21 sierpnia złożono już około 2,5 miliona wniosków w ramach programu Dobry Start, który szerzej jest znany pod nazwą 300 plus. Wnioski można było składać drogą elektroniczną od 1 lipca. Ci rodzice, którym zostanie przyznane świadczenie mogą liczyć na dodatkowe 300 zł na szkolną wyprawkę dla dziecka.

Zresztą nie tylko dziecka. W tym roku ministerstwo rozszerzyło program i świadczenia będą wypłacane także dla uczniów szkół dla dorosłych i policealnych. Warunkiem jest złożenie wniosku, można to zrobić wysyłając list lub fatygując się osobiście do urzędu. Wniosek mogą złożyć opiekunowie faktyczni dziecka, opiekunowie prawni, lub pełnoletnie osoby uczące się.

A kiedy można się spodziewać wypłaty? Niestety, dopiero we wrześniu. Ministerstwo rezerwuje sobie czas do 30 września, o ile wniosek był złożony w lipcu lub sierpniu i został prawidłowo wypełniony. Jeśli wniosek został złożony później, bo na przykład wymagał poprawek, pieniądze zostaną wypłacone w terminie do dwóch miesięcy od daty złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów.


Wnioski na rok szkolny 2019-20 można składać do 30 listopada. Wszystkie dokumenty wysłane po tej dacie nie będą już rozpatrywane. Ważna uwaga – za pieniądze ze świadczenia "Dobry start" nie kupimy kredek dla przedszkolaka. Program nie obejmuje dzieci w przedszkolach oraz tych, które rozpoczynają roczne przygotowanie przedszkolne (zerówkę) w szkole lub przedszkolu. O pieniądze z projektu nie mogą ubiegać się też studenci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND