"Ponad 100 osób poszkodowanych". Po tragicznej burzy w Tatrach Morawiecki przyjechał do Zakopanego

Mateusz Morawiecki przyjechał do Zakopanego, by wziąć udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego.
Mateusz Morawiecki przyjechał do Zakopanego, by wziąć udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego. Fot. Twitter/Kancelaria Premiera
Po tragicznej burzy, która przeszła nad Tatrami, premier Mateusz Morawiecki praktycznie natychmiast udał się do Zakopanego, by wziąć udział w sztabie kryzysowym. – Osób poszkodowanych jest ponad 100. Wiele jest w stanie szoku. Tej sytuacji nie dało się przewidzieć – mówił na konferencji przed siedzibą TOPR.


Morawiecki dziękował wszystkim służbom, pochwalił je za sprawną akcję. – Na bieżąco działały 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, śmigłowiec TOPR we współpracy z GOPR oraz śmigłowiec policyjny Black Hawk – mówił. Zapewnił, że wszelka pomoc będzie udzielona.

– Chciałem wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób. Z tego co wiemy, dzisiaj cztery osoby nie przeżyły tych bardzo gwałtownych, bardzo nietypowych, bardzo rzadkich wyładowań burzowych, bardzo zmiennej pogody, która nastąpiła i doszło do zgonu czterech osób, dwójka dzieci i dwie osoby dorosłe – mówił.

W Zakopanem towarzyszył mu wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. – Wszystkie służby medyczne pracują pełną parą. Osób poszkodowanych jest ponad 100 i cały czas spływają do nas nowe informacje. Bardzo wiele osób jest również w stanie szoku psychologicznego, w kiepskim stanie psychicznym, to wszystko zrozumiałe – usłyszeliśmy. Ocenił też, że to, co można było zrobić, to zostało zrobione. – Nikt nie spodziewał się takich gwałtownych wyładowań atmosferycznych. To było coś, czego nie dało się przewidzieć – powiedział. Jak łatwo się domyślić, jego wizyta wywołała skrajne reakcje. TVP Info przerwała relację z Woronicza, gdzie za chwilę miała się rozpocząć gala ramówkowa TVP, by pokazać go w Zakopanem. Część internautów komentujących wpisy Kancelarii Premiera wytyka, że to działania w ramach kampanii wyborczej.


Inni: "Dobrze, że pan tam jest". Ale nie brak i zupełnie apolitycznych głosów. Najbardziej konkretnych, jak taki: "Czas wyciągnąć wnioski i w trybie pilnym mocno dofinansować TOPR".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND