PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka

Afera Piebiaka sprawiła, że Jarosław Kaczyński nie ma powodów do zadowolenia. Partia w najnowszym sondażu traci aż 5 punktów procentowych poparcia.
Afera Piebiaka sprawiła, że Jarosław Kaczyński nie ma powodów do zadowolenia. Partia w najnowszym sondażu traci aż 5 punktów procentowych poparcia. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Afera związana z wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem i farmą trolli internetowych sprawiła, że PiS zanotował największy od dawna spadek notowań w przedwyborczym sondażu. Poparcie dla partii rządzącej wynosi poniżej 40 proc.


Według najnowszego sondażu przygotowanego przez pracownię Kantar dla TVN partia Jarosława Kaczyńskiego może obecnie liczyć na 39 proc. głosów, czyli o 5 punktów procentowych mniej niż we wcześniejszym badaniu.

Do Sejmu weszliby jeszcze politycy Koalicji Obywatelskiej – 30 proc badanych deklaruje oddanie głosu właśnie na KO. Według sondażu Kantar liczą się jeszcze kandydaci Lewicy (11 proc. głosów), Koalicji Polskiej (6 proc.) i Konfederacji (6 proc.). Pozostałe ugrupowania nie przekraczają progu wyborczego.

Badania przeprowadzono już po tym, jak wybuchła afera z wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem w roli głównej. To o tyle ciekawe, że wcześniejsze afery z udziałem polityków PIS nie powodowały tak dużych spadków poparcia dla partii rządzącej. Ani wieżowce przy Srebrnej, ani loty marszałka Kuchcińskiego, ani też nieruchomości premiera Morawieckiego nie miały większego wpływu na wyniki sondaży.

Wiceminister Piebiak złożył dymisję w związku z publikacją portalu Onet, który zarzuca mu kierowanie grupą hejterów atakujących sędziów niezgadzających się na upolitycznienie sądów. Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że dymisja zamyka sprawę. Wynik sondażu przygotowanego przez pracownię Kantar zdaje się wskazywać, iż wyborcy uważają inaczej.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!