"W Malborku nie polecam zapiekanek", czyli najlepsze złe recenzje 10 atrakcji turystycznych w Polsce

Nie każdy zachwyca się znanymi w świecie zabytkami. Z najróżniejszych powodów
Nie każdy zachwyca się znanymi w świecie zabytkami. Z najróżniejszych powodów Fot. Facebook / Muzeum Zamkowe w Malborku / screeny z TripAdvisor
Wawel, Puszcza Białowieska, Wieliczka... Te miejsca w Polsce odwiedzić trzeba, wiemy to od dziecka. Ale nie każdemu te turystyczne perły się podobają. Ba, niektórzy są wręcz oburzeni. Czym? Praktycznie... wszystkim. Na wzór "Washington Post", które zaprezentowało najlepsze jednogwiazdkowe recenzje siedmiu cudów świata, postanowiliśmy wybrać kilka największych atrakcji w Polsce i zobaczyć, za co została im przyznana najniższa nota w serwisie TripAdvisor.


Kopalnia Soli "Wieliczka"

Wieliczka – miejsce wręcz legendarne. Sól! Podziemne komnaty! Solna kaplica! Wydawałoby się, że to miejsce, które każdemu powinno się spodobać. Bo ile podziemnych pomieszczeń z soli widzieliście w swoim życiu? Okazuje się jednak, że Wieliczka wcale nie wszystkich zachwyciła. Bo... jest nudno, jest za dużo schodów, a jedzenie jest niedobre. Bo przecież do Kopalni Soli w Wieliczce jedzie się dla obiadu, prawda?

Muzeum Zamkowe w Malborku

Zamek Krzyżacki w Malborku jest jednym z najbardziej znanych średniowiecznych zamków na świecie, jego budowę rozpoczęto w, bagatela, 1280 roku i jest wpisany na listę UNESCO. No i co z tego? Jasne, to duży zamek, co oznacza dużo zwiedzania. Nie każdemu się to może podobać. Ale niektórzy turyści jedną gwiazdkę na Trip Advisor nie dali wcale za przymus posiadania dobrej kondycji fizycznej, ale za drogie zapiekanki i krwiożerczego kota.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Trudno o nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau powiedzieć coś innego, niż to, że jest symbolem olbrzymiej tragedii i bólu. To miejsce pamięci każdy powinien zobaczyć w swoim życiu chociaż raz, niezależnie od narodowości. Niektórzy turyści nie wahają się jednak ocenić Asuchwitz najgorzej, jak to możliwe. Buty i włosy więźniów to bowiem dla nich... za mało.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie zachwycały już w XVIII wieku i zachwycają nadal. Bo piękne drzewa, kwiatowe alejki, łódki, pałac i pawie. Ale, ale, nie każdego przyprawia to o szybsze bicie serca! Bo przecież Łazienki Królewskie to "scenografia" i są tam "źli ludzie".

Jezioro Morskie Oko

Tatry są niebezpieczne, ale piękne. A jezioro Morskie Oko, do którego trzeba dojść o własnych siłach (lepiej nie męczyć koni!), jest przepiękne. W tafli wody odbijają się górskie szczyty, a widok ten rekompensuje absolutne zmęczenie. Niektórzy jednak narzekają na cenę herbaty w schronisku albo na kłopoty z... zamówieniem helikoptera. Mamy jednak nadzieję, że to akurat żarty.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin na warszawskim Muranowie to miejsce stosunkowo świeże na polskiej scenie turystycznej, bo nową siedzibę otwarto zaledwie w 2013 roku. I oczywiście nie wszystkim się istnienie takiego miejsca podoba. Bo to przecież Polska, więc dlaczego Żydzi? Polska dla Polaków! – krzyczą niektórzy. Mniejsza o historię. A oprócz tego... nic tu nie ma.

Zamek Królewski na Wawelu

Mieszkali tam królowie, niedaleko czuwa smok, no i co z tego? Jest nudno! Flaki z olejem! PRL! Bo przecież w liczącym sobie kilkaset lat Zamku Królewskim muszą być wizualizacje, lasery i automaty do gry. Do tego jest "przersot" formy nad treścią, zapamiętajcie.

Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska ostatnio wiele przeszła. Na szczęście przyroda broni się sama, a większość odwiedzających docenia jej prastare piękno. Chociaż jedna osoba jest innego zdania. Jej zdaniem to miejsce ma... zaledwie potencjał.

Centrum Nauki Kopernik

Naukowe doświadczenia, imponujące ekspozycje i najróżniejsze wynalazki. Nic to! Odwiedzającym Centrum Nauki Kopernik, czyli jedno z najciekawszych naukowych miejsc w Polsce, przeszkadzają... bombelki. Czyli dzieci. Najlepiej, żeby w ogóle zakazać im wstępu, po co mają się uczyć i bawić? Przynajmniej będzie cisza. A, i trzeba też uważać na szatniarzy.

Zamek Królewski w Warszawie

Starówek w Polsce jak mrówków, więc turyści chyba powinni wiedzieć już, że poza starymi kamienicami, kocimi łbami i urokliwym klimatem uświadczą tam sklepy, restauracje i handlarzy. Jednak nie. Niektórych to wciąż zadziwia. Nie będą ponad to, nie pozachwycają się architekturą, nie. Muszą pomarudzić. Tylko właściwie... po co? To tajemnica.
Jednogwiazdkowe recenzje siedmiu cudów świata można przeczytać na stronie internetowej "Washington Post".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Włamywał się do mieszkań i gwałcił kobiety. Oparty na faktach serial "Niewiarygodne" zwala z nóg
O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców