"Niecodzienna procedura" ws. Woźniaka-Staraka. Ekspert o tym, jak potraktowano ciało

Płetwonurkowie po wyłowieniu ciała biznesmena zabrali je do posiadłości jego rodziny.
Płetwonurkowie po wyłowieniu ciała biznesmena zabrali je do posiadłości jego rodziny. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Po odnalezieniu zwłok Piotra Woźniaka-Staraka przyszedł czas na ustalenie, jak zginął. Tym zajmują się śledczy z Olsztyna. Ale to nie tam trafi ciało biznesmena – informuje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Zdaniem jej rozmówców tuż po odnalezieniu zwłok przez płetwonurków także doszło do sytuacji, która odbiega od protokołu.


Według ustaleń Wirtualnej Polski w piątek ma się odbyć sekcja zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Jego zwłoki nie trafiły jednak do zakładu medycyny sądowej do Olsztyna, a jak nieoficjalnie ustalono do Białegostoku. Miały zostać tam przewiezione jeszcze w czwartek po wstępnych oględzinach. Prokuratura nie chce komentować tej informacji.

Podobnie jak faktu, że tuż po odnalezieniu ciała biznesmena nie przewieziono go do prosektorium, gdzie według przepisów następuje okazanie rodzinie, a do posiadłości Staraków nad jeziorem Kisajno.

– W przypadku Piotra Woźniaka-Staraka mieliśmy do czynienia z niestandardową procedurą. Jego ciało przewieziono na teren posiadłości rodziny. Nie można jednak mówić o złamaniu prawa. Rodzina i tak musiała zidentyfikować zwłoki. Mają przystań dla łódek, więc nie wymagało to dużego zachodu. Choć z pewnością to pewne odstępstwo – mówi portalowi Dariusz Loranty, były policjant wydziału zabójstw.

Przypomnijmy, że zwłoki Woźniaka-Staraka po ponad pięciu dniach poszukiwań, odnaleźli płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Katowic. To właśnie ich zatrudniła rodzina biznesmena.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!