"Lans na ginekologa". Pracownik TVP śmieje się z Rabieja w gabinecie dla niepełnosprawnych kobiet

Pracownikowi TVP nie spodobało się to zdjęcie Pawła Rabieja w nowym warszawskim gabinecie przystosowanym do potrzeb kobiet z niepełnosprawnością.
Pracownikowi TVP nie spodobało się to zdjęcie Pawła Rabieja w nowym warszawskim gabinecie przystosowanym do potrzeb kobiet z niepełnosprawnością. Fot. Twitter / Paweł Rabiej
Zastępca prezydenta Warszawa Paweł Rabiej zachęca na Twitterze kobiety z niepełnosprawnościami do korzystania z nowych, specjalnie przystosowanych dla nich gabinetów ginekologicznych. Jednak zastępca szefa publicystyki TVP Info Daniel Liszkiewicz postanowił go... wyśmiać. Jak stwierdził "tego chyba jeszcze nigdzie nie grali".


"Od dziś w Warszawie działają dwa nowe, sfinansowane przez miasto, specjalnie wyposażone gabinety ginekologiczne dla kobiet z niepełnosprawnościami ruchu, słuchu i in. Zapraszam do Szpitala Praskiego i Solec" – napisał na Twitterze Paweł Rabiej. Wiceprezydent Warszawy wstawił też zdjęcie, na którym widać, jak stoi przy fotelu ginekologicznym.Sytuację postanowił wyśmiać Daniel Liszkiewicz z TVP. "Lans 'na ginekologa'. Tego jeszcze chyba nigdzie nie grali – napisał na Twitterze zastępca szefa publicystyki TVP Info.Na tym Liszkiewicz nie poprzestał. "Niech ktoś mi da namiar na tego, kto ustawiał tę scenę. Chcę go poznać" – dodał pracownik TVP.

Jak pisaliśmy w naTemat, kobiety z niepełnosprawnością ruchową mają utrudniony lub wręcz fikcyjny dostęp do opieki ginekologicznej. – Chciałabym, żeby lekarze badali mnie w ludzkich warunkach. By szanowali moją intymność i nie dawali mi do zrozumienia, że jestem dla nich problemem. Czy to tak dużo? – pytała w naTemat Beata Świniarska, osoba poruszająca się na wózku, wiceprezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych, która zwijając się z bólu musiała prosić lekarzy w dwóch szpitalach, by ją zbadali.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Włamywał się do mieszkań i gwałcił kobiety. Oparty na faktach serial "Niewiarygodne" zwala z nóg
O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców