Wiadomo, dlaczego zginął kolarz na Tour de Pologne. Jest oficjalne potwierdzenie śledczych

Bjorg Lambrecht zginął wskutek najechania na odblask drogowy. To spowodowało, że stracił panowanie nad rowerem i uderzył w przydrożny przepust.
Bjorg Lambrecht zginął wskutek najechania na odblask drogowy. To spowodowało, że stracił panowanie nad rowerem i uderzył w przydrożny przepust. Fot. Screen / YouTube / Cycling Pro Net
Prokuratura w Rybniku oficjalnie potwierdziła, że belgijski kolarz Bjorg Lambrecht, który zginął podczas wyścigu Tour de Pologne, najechał na odblask drogowy. Właśnie dlatego miał stracić panowanie nad kierownicą, zjechać do rowu i uderzyć w przydrożny przepust.


Śledczy przesłuchali w tej sprawie kolarzy. Składali oni zeznania w Krakowie i Katowicach. Bardzo istotne są słowa trzech zawodników. Jeden z nich jechał około 20 metrów za Lambrechtem. Zeznał, że widział jak zawodnik podskakuje, a potem traci panowanie nad rowerem i zjeżdża w lewo.

Dwóch bezpośrednich świadków widziało, jak Belg po najechaniu na przydrożny odblask traci panowanie nad kierownicą, próbuje bezskutecznie odzyskać kontrolę, po czym wjeżdża do rowu. Zawodnicy zeznali także, iż droga była śliska po padającym deszczu. W miejscu wypadku przy krawędzi drogi znajdują się odblaski, które wystają prawie 2 centymetry ponad powierzchnię jezdni. Śledczy chcą także sprawdzić informację o nagłym spadku poziomu cukru we krwi zawodnika.

Bjorg Lambrecht miał 22 lata. Do tragicznego zdarzenia doszło na trzecim etapie Tour de Pologne. Lekarze, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu wypadku, podjęli reanimację kolarza. Jego stan nie pozwalał na przewiezienie helikopterem do szpitala, zrobiła to karetka. Lambrecht zmarł na stole operacyjnym w Rybniku.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy