Wpływowy amerykański dziennik: Trump już wcześniej chciał odwołać wizytę w Polsce

Donald Trump miał rozważać odwołanie wizyty w Polsce już wcześniej, zanim pojawiła się groźba huaraganu Dorin.
Donald Trump miał rozważać odwołanie wizyty w Polsce już wcześniej, zanim pojawiła się groźba huaraganu Dorin. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Oficjalnie Donald Trump odwołał swą wizytę nad Wisłą z powodu potężnego huraganu Dorian. Okazuje się jednak, że nad rezygnacją ze spotkania z rządzącymi Polską myślał już na początku tygodnia. Tak donosi czołowy amerykański dziennik "Washington Post".


Już na początku tygodnia w Białym Domu rozważano ewentualność odwołania wizyty prezydenta Donald Trumpa w Polsce – napisała amerykańska gazeta. Według dziennika, prezydent USA nie był chętny do ponownej podróży do Europy po powrocie ze szczytu G7 we Francji.

"Washington Post" zwraca uwagę, że Trump najpierw odwołał wizytę w Danii, gdzie miał polecieć prosto z Polski. Prezydent odniósł się w ten sposób do ostrej reakcji władz tego kraju na propozycję odkupienia Grenlandii. Natomiast w czwartek wieczorem Trump ogłosił, że nie przyjedzie do Polski.

Oficjalnym powodem odwołania wizyty Trumpa w Polsce był huaragan o nazwie Dorian, najsilniejszy, jaki może uderzyć we Florydę od 1992 roku. Jak zaznaczył prezydencki minister Krzysztof Szczerski, "wizyta nie została odwołana a przełożona".

Wiele wskazuje na to, że amerykański prezydent – jeśli w ogóle przyjedzie do Polski – zrobi to dopiero po wyborach parlamentarnych 13 października. Szef gabinetu prezydenta RP dopytywany o to, co wobec odwołania wizyty z kwestią zniesienia wiz, dał do zrozumienia, że nie ma na to obecnie szans.


źródło: "Washington Post"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje