Niefortunna wypowiedź Dulkiewicz. Powiedziała, że burmistrz Londynu jest "egzotyczny"

Aleksandra Dulkiewicz użyła niefortunnego określenia w stosunku do burmistrza Londynu Sadiqa Khana
Aleksandra Dulkiewicz użyła niefortunnego określenia w stosunku do burmistrza Londynu Sadiqa Khana Fot. Twitter.com/Tulilam
W czasie debaty "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota" w Gdańsku prezydent tego miasta powiedziała słowa, których z pewnością będzie długo żałować. Aleksandra Dulkiewicz nazwała swoich gości "egzotycznymi", a wśród nich był burmistrz Londynu, muzułmanin pakistańskiego pochodzenia.


– Dzięki tym zmianom, weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO. Możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać. Mieć gości takich egzotycznych jak wy – powiedziała Dulkiewicz. Po tej wypowiedzi nastąpiła chwila konsternacji i wszyscy goście skierowali głowy w stronę burmistrza Londynu Sadiq Khana.


Wyraźnie zdziwiony Khan chwycił za mikrofon, by obrócić to w żart i rozładować napięcie. – Nazywano mnie różnie, ale nigdy jeszcze nie nazwano mnie "egzotycznym". Dziękuję Aleksandro – przyznał pół żartem pół serio londyńczyk. Cała sala skomentowała jego słowa gromkimi brawami.

A jak skomentowano powyższe nagranie w internecie? "Wyszła z niej rasistka", "Brutalne Faux Pas. To koniec tej pani" – czytamy. "Wyszło. Bardzo. Słabo. Wizerunkowa wtopa, mimo tego, że burmistrz Sadiq Khan próbował jeszcze jakoś ratować sytuację i obrócić wszystko w żart. Pani prezydent sama wcisnęła wiadro kamieni w ręce swoich politycznych przeciwników" – napisał dziennikarz gazety.pl Łukasz Rogojsz.
Niektórzy internauci stanęli też w obronie Dulkiewicz. "Niefortunne wyrażenie, miała na myśli multikulturalizm. Zdarza się nawet najlepszym politykom. Nie łapmy za słówka" – napisała jedna z nich. Sam burmistrz podziękował później za ciepłe przyjęcie na Twitterze.Aktualizacja: Aleksandra Dulkiewicz podsumowała swoje wystąpienie na Twitterze. "Za przejęzyczenie osobiście przeprosiłam. Niefortunne słowo oboje przyjęli z uśmiechem. Szacunek, różnorodność i tolerancja - niech te przesłania płyną od nas w świat" – napisała prezydent Gdańska.
Przypomnijmy, że Sadiq Khan jest burmistrzem Londynu od 2016 roku. Przejął stery po Borisie Johnsonie, który jest obecnym premierem Wielkiej Brytanii. Khan to pierwszy w historii muzułmanin pełniący ten urząd. Pochodzi z rodziny, która imigrowała do Wielkiej Brytanii z Pakistanu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0Czeka nas drastyczna zmiana pogody. Synoptycy zapowiadają pierwszy śnieg
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy