Wiceminister cyfryzacji padła ofiarą hejtu. Wanda Buk odpowiada za wprowadzanie technologii 5G

Wiceminister Wanda Buk zgłosiła na policję sprawę anonimów, które dostaje od swoich hejterów.
Wiceminister Wanda Buk zgłosiła na policję sprawę anonimów, które dostaje od swoich hejterów. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Gdy przy okazji wizyty wiceprezydenta USA padła deklaracja o wspólnym budowaniu sieci 5G, wiceminister cyfryzacji odbierała maile pełne wyzwisk i obelg. Wanda Buk zdecydowała się zgłosić sprawę na policję.


"Biorąc pod uwagę, że bezpieczna technologia mobilna piątej generacji (5G) będzie miała fundamentalne znaczenie zarówno dla dobrobytu, jak i bezpieczeństwa narodowego w niedalekiej przyszłości, Polska i Stany Zjednoczone deklarują pragnienie wzmocnienia współpracy w zakresie 5G" – można przeczytać w dokumencie, który podpisali Mike Pence i Mateusz Morawiecki podczas wizyty wiceprezydenta USA w Polsce.

– Do ministerstwa zaczęły przychodzić adresowane do mnie maile z obelgami. Z czasem coraz bardziej wulgarne – przyznała w rozmowie z dziennikiem "Fakt" wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Dziennikarze mogli zobaczyć kilka z nich, mało który nadaje się do cytowania. – Fala hejtu przybiera na sile. Najgorzej było w lipcu – dodaje Buk. Przyznaje, że niektórzy zarzucają jej przyjęcie gigantycznej łapówki w zamian za to, że Polska będzie wdrażać technologię 5G. Wiceminister cyfryzacji zdecydowała się zgłosić sprawę pogróżek – do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji.

Budowa sieci ultraszybkiego internetu 5G to gigantyczna inwestycja i swoiste pole walki między USA i Chinami. Ocenia się, że dzięki technologii 5G prędkość internetu zwiększy się nawet stukrotnie, co rozwinie rynek usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast. Wrogowie tej technologii przekonują, że użyte w tej technologii fale radiowe są szkodliwie dla ludzkiego zdrowia.


źródło: Fakt
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Kocham mojego dziadka, ale jestem kimś więcej". Monika Miller szczerze o "Tańcu z Gwiazdami"
WARTO WIEDZIEĆ 0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
DADHERO.PL 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
WYWIAD 0 0"To dlatego powiedziałam wow". Piekarska zdradza, o czym rozmawiała z Kaczyńskim
0 0"Kobietom należą się te pieniądze". Opozycja przeszła do działania w Senacie

MOTO