Wiceminister cyfryzacji padła ofiarą hejtu. Wanda Buk odpowiada za wprowadzanie technologii 5G

Wiceminister Wanda Buk zgłosiła na policję sprawę anonimów, które dostaje od swoich hejterów.
Wiceminister Wanda Buk zgłosiła na policję sprawę anonimów, które dostaje od swoich hejterów. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Gdy przy okazji wizyty wiceprezydenta USA padła deklaracja o wspólnym budowaniu sieci 5G, wiceminister cyfryzacji odbierała maile pełne wyzwisk i obelg. Wanda Buk zdecydowała się zgłosić sprawę na policję.


"Biorąc pod uwagę, że bezpieczna technologia mobilna piątej generacji (5G) będzie miała fundamentalne znaczenie zarówno dla dobrobytu, jak i bezpieczeństwa narodowego w niedalekiej przyszłości, Polska i Stany Zjednoczone deklarują pragnienie wzmocnienia współpracy w zakresie 5G" – można przeczytać w dokumencie, który podpisali Mike Pence i Mateusz Morawiecki podczas wizyty wiceprezydenta USA w Polsce.

– Do ministerstwa zaczęły przychodzić adresowane do mnie maile z obelgami. Z czasem coraz bardziej wulgarne – przyznała w rozmowie z dziennikiem "Fakt" wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Dziennikarze mogli zobaczyć kilka z nich, mało który nadaje się do cytowania. – Fala hejtu przybiera na sile. Najgorzej było w lipcu – dodaje Buk. Przyznaje, że niektórzy zarzucają jej przyjęcie gigantycznej łapówki w zamian za to, że Polska będzie wdrażać technologię 5G. Wiceminister cyfryzacji zdecydowała się zgłosić sprawę pogróżek – do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji.

Budowa sieci ultraszybkiego internetu 5G to gigantyczna inwestycja i swoiste pole walki między USA i Chinami. Ocenia się, że dzięki technologii 5G prędkość internetu zwiększy się nawet stukrotnie, co rozwinie rynek usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast. Wrogowie tej technologii przekonują, że użyte w tej technologii fale radiowe są szkodliwie dla ludzkiego zdrowia.


źródło: Fakt
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii