Oburzające słowa Sasina o systemie szpiegującym Polaków. Powiedział, kto nie musi się bać

Jacek Sasin skomentował domniemane posiadanie przez CBA systemu Pegasus.
Jacek Sasin skomentował domniemane posiadanie przez CBA systemu Pegasus. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Eksperci są zgodni, że system szpiegujący Pegasus, w którego posiadaniu jest podobno Centralne Biuro Antykorupcyjne, jest nielegalny. Jak komentuje ten fakt wicepremier Jacek Sasin? Jego wypowiedź w "Kropce nad i" w TVN24 nie pozostawia złudzeń co do posiadania i użycia systemu przez agencję kojarzoną z obozem rządzącym.


Wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i" w TVN24 pytany był o stosowanie systemu Pegasus przez CBA. Polityk PiS stwierdził, że nie wie, czy Biuro posiada takie oprogramowanie szpiegujące, ale dodał, że" jak ktoś nie ma nic do ukrycia, to się nie ma czego obawiać".

– Jak (ktoś – red.) postępuje uczciwie, nie popełnia przestępstw, nie ma się czego obawiać – mówił wicepremier w kontekście Polaków, których dotknąć miałaby inwigilacja służb. CBA z kolei nie potwierdza posiadania systemu Pegasus, ale także nie zaprzecza ustaleniom mediów.

Przypomnijmy, że na trop zakupu Pegasusa wpadła najpierw Najwyższa Izba Kontroli, która przeglądała faktury CBA. Uwagę urzędników przykuła faktura na bagatela 25 mln zł, które Biuro dostało z Funduszu Sprawiedliwości. Czyli instytucji powołanej przy resorcie Zbigniewa Ziobry, który miał pomagać ofiarom przestępstw.


Fakt, że Biuro kojarzone z obozem rządzącym i powołane przez Mariusza Kamińskiego jest w posiadaniu Pegasusa, potwierdzili dziennikarzom TVN informatycy z kanadyjskiej organizacji Citizen Lab, którzy śledzą aktywność tego systemu na świecie.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii