Mega awans Polaka. Szef polskiego oddziału Volvo będzie kierował firmą w całym regionie

Arkadiusz Nowiński awansował do międzynarodowych struktur Volvo.
Arkadiusz Nowiński awansował do międzynarodowych struktur Volvo. Materiały prasowe
Arkadiusz Nowiński, szef Volvo Car Poland, awansuje do struktur europejskich Volvo Cars. Od 1 listopada obejmie stanowisko Head of EMEA Offer & Launch, gdzie będzie odpowiadał za szereg strategicznych obszarów biznesowych w 66. krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jednocześnie pozostanie na stanowisku prezesa Volvo Car Poland, które piastuje od ponad 10 lat.


Polscy menadżerowie z branży motoryzacyjnej są cenieni na świecie. Wystarczy wspomnieć, że to Polacy zarządzają także regionalnymi oddziałami Toyoty w Europie centralnej. Teraz do międzynarodowego grona dołącza kolejna osoba w postaci Arkadiusza Nowińskiego z Volvo.

Head of EMEA Offer & Launch to najwyższe jak dotąd stanowisko, na które awansowano pracownika z polskiego oddziału. Obejmując je, Arkadiusz Nowiński będzie odpowiadał za szereg procesów biznesowych, w tym za strategię cenową, ofertę produktową, akcesoriów, produktów finansowych i szeregu usług pokrewnych, mających bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy.

Jednym z jego najważniejszych zadań w najbliższej przyszłości będzie wprowadzenie zelektryfikowanych modeli Volvo na rynkach rozlokowanych na trzech kontynentach.

Dla osób, które śledzą branżę decyzja nie powinna być zaskoczeniem. Od wielu lat Volvo na polskim rynku rozpychało się coraz bardziej notując kolejne wzrosty sprzedaży. W ciągu dziesięciu lat kierowania polskim oddziałem firmy potroił jej sprzedaż i czterokrotnie zwiększył jej przychody. Tym samym Volvo Car Poland pieło się w górę i awansowało do pierwszej dziesiątki największych rynków regionu EMEA.


– Bardzo cieszę się z mojego awansu, ale nie byłby on możliwy bez ciężkiej pracy mojego zespołu i całej sieci dealerskiej. Gdy obejmowałem kierowanie Volvo Car Poland sprzedaż na poziomie 10 000 aut rocznie wydawała się czystą abstrakcją. Osiągnęliśmy go rok temu, czyli dwa lata przed zakładaną datą. Zdobyte przeze mnie doświadczenia będę wykorzystywał do dalszego umacniania pozycji Volvo Cars, ale tym razem nie tylko w Polsce, ale aż w 66 krajach – mówi Arkadiusz Nowiński.
Arkadiusz Nowiński związany jest z Volvo Car Poland od 2004 roku. Od 2007 roku był Finance Managerem, by w drugiej połowie 2008 roku objąć kierownictwo nad Volvo Auto Polska (dziś Volvo Car Poland). Wcześniej pracował w jako konsultant w polskim oddziale KPMG w dziale Banking&Financial Services oraz w londyńskim biurze Grand Thornton.

Jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Poza rodziną, która jest dla niego najważniejsza, lubi aktywne spędzanie wolnego czasu. Amatorsko uprawia kolarstwo szosowe, biega, pływa, jeździ na nartach i żegluje. Ma na koncie starty w maratonach i triathlonach. Zdobył także uprawnienia sternika morskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii