To nie żart. Sanktuarium w Toruniu rozpoczyna post w intencji jesiennych wyborów. O chlebie i wodzie

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna post w intencji wyborów.
Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna post w intencji wyborów. Fot. Wikipedia
Z inicjatywą wyszło sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, które zostało wzniesione z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka. I modlitwa, i post, mają być w intencji zbliżających się wyborów. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – mówił w homilii redemptorysta, o. Jan Król.


Inicjatywę "Modlitwa i Post" ogłoszono pod koniec sierpnia, w niedzielę ją rozpoczęto. – Módlmy się za Polskę, za naszą Ojczyznę – mówił o. Jan Król, "prawdziwy król Radia Maryja", jak pisaliśmy o nim kiedyś w naTemat.

Na czym polega inicjatywa? "Na wybraniu jednego dnia w przedziale od 8 września do 13 października, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęca się również do udziału w tym dniu we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej" – czytamy na stronie Radia Maryja.

Na stronie Radia Maryja zaznaczono też, że chęć udziału w inicjatywie należy zgłaszać. Podano numer telefonu i adres mailowy. "Do tej pory na post w intencji wyborów zgłosiło się ponad 3 tys. osób, ale wciąż można się zapisywać" – przekazał o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

W sierpniu, gdy ogłoszono inicjatywę, tak do niej zachęcał:

"Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego było nas ponad 10 tys. osób. Ufam, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi om Polskę (…). Zachęcam, abyśmy wszyscy razem uratowali Polskę. 90-letnia pani, która przyszła dzisiaj zamawiać Mszę św. przypomniała, że albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale. Od nas bardzo dużo zależy". Czytaj więcej

"Post przed wyborami?? Przed rozpoczęciem roku szkolnego nie było żadnego postu", "Wybory to poważniejsza sprawa" – reagują komentujący. Chyba z niedowierzaniem.


Sanktuarium w Toruniu to świątynia katolicka w jurysdykcji Zgromadzenia Redemptorystów. Jej budowę podjęto z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie