
Rok później Rydzyk ponownie triumfował. Ogłaszając podczas pielgrzymki sympatyków Radia Maryja i TV Trwam start dedykowanej im sieci komórkowej wRodzinie. Jej powstanie to też była zasługa i pomysł Jan Króla. Jest założycielem i właścicielem 100 procent udziałów w spółce Bonum. To właśnie ten podmiot podpisał z umowę z firmą CenterNet. Tak zmobilizowana do zakupu społeczność była łakomym kąskiem dla biznesu. Można było też łatwo wykorzystać niedoświadczenie ojców. I w tej sprawie Król okazał się twardym graczem. Wynegocjował, że w razie opóźnień czy niedotrzymania jakości w działaniu przez budowniczych sieci nie będzie procesów o kary umowne, tylko szybka realizacja 10 weksli in blanco na 500 tys. zł każdy.
Uzdrowisko Termy Toruńskie, prezes
Geotermia Toruń, prezes i udziałowiec (poprzez spółkę Bonum)
Polskie Sieci Cyfrowe (wiceprezes i udziałowiec poprzez spółkę Bonum)
Bonum - prezes, właściciel
Fundacja Lux Veritatis - fundator i wiceprezes
Fundacja Nasza Przyszłość - stanowisko w zarządzie
Czy Radio Maryja, TV Trwam nadające na cały świat, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, świątynia – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, wszystkie wydawane pisma, książki, „Nasz Dziennik” – czy to prywatna własność kogokolwiek z nas tu posługująch? Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami. Oczywiście, że te dzieła też kosztują – i to nie mało. Ale porównajcie choćby tylko siedziby naszych mediów z siedzibami lewackich, które nas atakują.
I tu objawia się nietypowa rola ojca Króla. Jeśli w jakiekolwiek spółce potrzebny jest ktoś, kto własnym nazwiskiem reprezentuje udziałowców, jest prezesem itd, to w dokumentach oficjalnie występuje o. Jan Król. Sam Rydzyk nie posiada żadnych udziałów. Jako zakonnik, który złożył śluby ubóstwa, może mieć jedynie rzeczy osobiste.
Napisz do autora: tomasz.molga@natemat.pl