Kaczyński zaatakował jedną z najważniejszych osób w PiS? To ateista w rządzie Morawieckiego

Jarosław Kaczyński w Lublinie mówił o odrzucaniu nihilizmu.
Jarosław Kaczyński w Lublinie mówił o odrzucaniu nihilizmu. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński w Lublinie grzmiał, że Prawo i Sprawiedliwość całkowicie odrzuca nihilizm. Prezes partii chyba nie przewidział jednak, że tą wypowiedzią uderzy w swoich ludzi. Choćby w Mariusza Kamińskiego, o którym od dawna mówi się, że nie wierzy w Boga. Ale na tym nie koniec.


– Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Kościół jest ważny dla Polaków i polskich patriotów. Niezależnie od tego, czy jest ktoś wierzący, jest agnostykiem czy niewierzącym. Odrzucamy nihilizm, który wszystko niszczy – oznajmił w Lublinie Jarosław Kaczyński, podczas konwencji programowej PiS.

Wypowiedź prezesa partii rządzącej wywołała dyskusję. O pozycji Kościoła w Polsce, ale również o tym, kto wierzy w Boga, a kto nie. I szybko okazało się, że słowa Kaczyńskiego uderzyły m.in. w szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

"Newsweek" już przed laty zwracał uwagę, że polityk nigdy nie bierze udziału w mszach odprawianych w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Właśnie fakt, że nie wierzy w Boga, ma Kamińskiego wyróżniać w towarzystwie ludzi z PiS.

Jest też inny przykład. Zbigniew Religa otwarcie przyznawał się do tego, że jest ateistą. A mimo to był ministrem zdrowia w rządzie PiS i posłem z ramienia tej partii.

Kaczyński słowami o nihilizmie wykluczył tak naprawdę więcej znanych postaci, o których wiadomo, że z wiarą katolicką nie było im po drodze. Dziennikarze i politycy zwracają na to uwagę w mediach społecznościowych.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje