Legenda Polskiego Radia straciła swój program po 25 latach. Dowiedziała się przez przypadek

Hanna Maria Giza od 30 lat pracuje w Polskim Radiu, wcześniej w Programie III, obecnie w Dwójce.
Hanna Maria Giza od 30 lat pracuje w Polskim Radiu, wcześniej w Programie III, obecnie w Dwójce. Fot. Marzena Hmielewicz / Agencja Gazeta
Władze Polskiego Radia nie mają problemu z tym, by pozbywać się kultowych audycji prowadzonych przez doświadczonych dziennikarzy. Okazuje się, że po niemal 25 latach obecności na antenie "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" znika z anteny publicznego nadawcy. Gospodarzem programu jest Hanna Maria Giza, która w tej sprawie napisała list do prezesa Polskiego Radia – podaje portal wirtualnemedia.pl.


Propozycje ramówek na jesień w Polskim Radiu prezentowano w ubiegłym tygodniu. Już wiadomo, że z radiowej Dwójki wypadła kultowa audycja "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego", którą od 1995 r. (wcześniej przez blisko dekadę w radiowej Trójce) prowadzi Hanna Maria Giza.

Dziennikarka napisała w tej sprawie list do prezesa Polskiego Radia, Andrzeja Rogoyskiego. Trafił także do wiadomości rady programowej.

"Ten rok jest dla mnie niezwykle ważny, ponieważ w październiku minie 30 lat mojej pracy dziennikarskiej dla Polskiego Radia i w Polskim Radiu. (...) Proszę o przywrócenie na antenę Dwójki mojej autorskiej audycji Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego, dla dobra Słuchaczy i Programu" – napisała w korespondencji, której treść ujawnił portal wirtualnemedia.pl.

Z relacji Hanny Marii Gizy wynika, że o usunięciu programu z ramówki dziennikarka tak naprawdę dowiedziała się przez przypadek. I wcale nie od kierownictwa.
– O tym fakcie dowiedziałam się od kolegów, którzy już ponad tydzień temu, podczas prezentacji jesiennej ramówki na kolegium redakcyjnym zauważyli, że nie ma w niej "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" i zaprotestowali. Dziękuję im za to – powiedziała portalowi.


Dopiero tydzień później dziennikarka dostała oficjalną informację w tej sprawie. O usunięciu programu miał ją powiadomić... zastępca kierownika redakcji publicystyki.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy