"Obrzydliwcy. Kocham cię mamo". "Wiadomości" TVP zaatakowały matkę Brejzy

"Wiadomości" TVP zaatakowały matkę Krzysztofa Brejzy za tak zwaną farmę trolli w Inowrocławiu.
"Wiadomości" TVP zaatakowały matkę Krzysztofa Brejzy za tak zwaną farmę trolli w Inowrocławiu. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wiadomości TVP przekroczyły kolejną granicę partyjnej propagandy. Podały, że w aferę hejterską w Inowrocławiu uwikłana jest matka Krzysztofa Brejzy. Polityk Platformy Obywatelskiej dosadnie zareagował na rewelacje sztandarowego programu publicznego nadawcy.


W TVP znów rozprawiano o farmie internetowych trolli w inowrocławskim ratuszu. Zdaniem autorów programu, który powołuje się na "informacje z prokuratury", farmą zarządzał Krzysztof Brejza.

W poniedziałkowych "Wiadomościach" dziennikarze ujawnili "nowe, szokujące fakty" o Aleksandrze Brejzie, która miała wspierać "sianie nienawiści". W programie pokazano screeny wiadomości tekstowych, do których dotarł portal TVP Info. Były to głównie wypowiedzi instruujące, jak wielokrotnie głosować w tej samej sondzie internetowej.

"Dziś TVP Info pod wodzą Pereiry, Kurskiego i polityków PiS przekroczyło w ataku na mnie niewyobrażalną granicę. Zaatakowano moją mamę. Wspaniałą kobietę. Mam dla was obrzydliwcy z TVP i PiS jedną informację: mamo kocham Cię. Wy tego nigdy nie zrozumiecie" – skomentował Krzysztof Brejza na Twitterze. TVP o aferze fakturowej
Jak donosiła wcześniej TVP, pieniądze z fałszywych faktur miały iść na konto internetowych hejterów, którzy mieli niszczyć rywali politycznych Krzysztofa Brejzy i jego ojca Ryszarda Brejzy, bezpartyjnego prezydenta Inowrocławia. Prawdopodobne jednak, że bliski PiS państwowy nadawca chciał w ten sposób przykryć inne afery – w wydaniu partii rządzącej.

W tzw. aferze fakturowej w Inowrocławiu pojawił się jednak ostatnio nowy wątek. Jak podawało TVN24, dziennikarze zdobyli zapisy z tajnej grupy dyskusyjnej na komunikatorze WhatApp, służącej do trollowania. Na jej celowniku znalazł się poseł Krzysztof Brejza i jego ojciec, Ryszard. Grupą administrował Ireneusz Stachowiak, lokalny polityk PiS. A inni działacze PiS trollowali Brejzę za pomocą grupy na Whats Appie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi