"Będzie się działo". Pracę polskiego komisarza ma nadzorować Timmermans

Frans Timmermans ma nadzorować pracę Janusza Wojciechowskiego w KE.
Frans Timmermans ma nadzorować pracę Janusza Wojciechowskiego w KE. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Nowy układ sił w Komisji Europejskiej zapowiada się bardzo ciekawie. Jak zauważył Andrzej Gajcy z Onetu, poczynania Janusza Wojciechowskiego, kandydata na komisarza ds. rolnictwa, będzie nadzorował Frans Timmermans, który ma koordynować prace nad Europejskim Zielonym Ładem.


Ursula von der Leyen we wtorek odkryła karty i przedstawiła swój zespół oraz nową strukturę Komisji Europejskiej w kolejnej kadencji. Poszczególni kandydaci muszą jeszcze zostać zatwierdzeni przez Parlament Europejski, ale już można doszukiwać się "smaczków" w nowym kształcie KE.

Były europoseł PiS Janusz Wojciechowski został kandydatem na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa. To kluczowa dla Polski informacja, ale jeszcze ciekawiej przedstawia się pozostała część obsadzonych stanowisk.

Okazało się, że wiceprzewodniczący wykonawczy Frans Timmermans będzie koordynował prace nad Europejskim Zielonym Ładem. Ma również zarządzać polityką na rzecz klimatu przy wsparciu Dyrekcji Generalnej ds. Działań w dziedzinie Klimatu.

To oznacza, że bezpośrednio Timmermansowi będzie podlegał Wojciechowski. Mówiąc wprost, może być ciekawie, o czym wspomniał na Twitterze Andrzej Gajcy, dziennikarz Onetu.

Timmermans już dawno zasłynął jak polityk, który otwarcie krytykuje rządy PiS w Polsce, a szczególnie kwestie praworządności. Z kolei przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego nie ukrywają swojej niechęci do wiceszefa KE, i zarzucają mu ingerowanie w polskie sprawy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii