"Teraz ja mówię! Mówi poseł!". Pawłowicz dała w Sejmie popis kultury

Krystynie Pawłowicz puściły hamulce podczas ostatniego posiedzenia jej komisji sejmowej.
Krystynie Pawłowicz puściły hamulce podczas ostatniego posiedzenia jej komisji sejmowej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz, choć jest już na finiszu swojej – jak zapowiada – ostatniej kadencji w Sejmie, dała jeszcze o sobie znać podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Posłanka PiS zwymyślała Adama Bodnara podczas debaty nad jego spostrzeżeniami dot. poszanowania praw obywatelskich w 2018 roku.


Członkowie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zebrali się we wtorek, żeby wysłuchać wniosków z pracy Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara w 2018 roku. Po w większości pozytywnych opiniach i ocenach posłów opozycji głos zabrała Krystyna Pawłowicz.

Posłanka PiS już na początku swojej wypowiedzi rozpoczęła frontalny atak na Adama Bodnara. Stwierdziła, że kieruje się "kryterium lewackoobyczajowym" w swojej pracy i zwraca uwagę na "osoby, które są chore seksualnie". Stwierdziła, że zajmuje się demonstrantami, którzy sprzeciwiają się obecnej władzy i słusznie są karani przez policję.

Kiedy posłowie opozycji prosili, żeby Pawłowicz powstrzymała się od takich uwag, posłanka nie poprzestawała i dalej ciągnęła swój wywód. Uciszających ją posłów skutecznie pozbawiał głosu poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący komisji.
– Jest pan wyjątkowym szkodnikiem i ja osobiście, jeżeli będziemy podejmowali jakąś uchwałę, będę przeciwko przyjęciu informacji rzecznika antypolskiego – mówiła dalej Pawłowicz. Wtedy włączyła się obecna na sali dr Hanna Machińska, zastępczyni RPO i zwróciła uwagę posłance. Ta w tym momencie wpadła w furię.


– Proszę nie przeszkadzać pani doktor, teraz ja mówię! Mówi poseł! Jak skończę, będzie pani mówiła! – krzyczała Pawłowicz. Sytuacja ostatecznie się w końcu uspokoiła, a Adamowi Bodnarowi nie dano prawa głosu, żeby ustosunkował się do "wywodów" Krystyny Pawłowicz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze