Katolicy szykują się do wielkiej akcji "Polska pod Krzyżem". Organizatorzy liczą na milion ludzi

Polska pod Krzyżem. Akcja modlitewna odbędzie się 14 września na lotnisku pod Włocławkiem.
Polska pod Krzyżem. Akcja modlitewna odbędzie się 14 września na lotnisku pod Włocławkiem. Fot. Screen/Diecezja Włocławska/Twitter
"W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę" – alarmują organizatorzy akcji "Polska pod Krzyżem". Pod tym hasłem tysiące katolików będzie się modlić w sobotę na lotnisku pod Włocławkiem. Wydarzenie będzie transmitować TVP.


Akcja "Polska pod Krzyżem" będzie pokazywana w TVP Info. Wieczorem, jak czytamy na stronie organizatorów, w TVP1 ma być "poruszająca transmisja z Drogi Krzyżowej", wydarzenie będzie też relacjonować Polskie Radio (PR1).

– To będzie manifestacja nie przeciwko komuś, to będzie manifestacja za wartościami chrześcijańskimi. I w związku z tym nic dziwnego, że media publiczne będą to szeroko relacjonować, żebyśmy wszyscy mogli w tym uczestniczyć i odwoływać się do wartości, które stanowią fundament naszej kultury – zapowiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Akcję poparł papież Franciszek. "To odpowiedź na narastające ataki na katolików" – podsumowało Radio Maryja. Inicjatorem jest Maciej Bodasiński, który organizował już "Różaniec do granic".
Maciej Bodasiński
dla "Gazeta Polska Codziennie"

"Dziś mamy wstrząsające wydarzenia: ujawnienie szalenie destrukcyjnego grzechu pedofilii w Kościele, serię profanacji świętych wizerunków i sakramentów, odejście ze stanu kapłańskiego znanych księży, kilka przypadków samobójstw prezbiterów i zakonników… Zło uderza w krzyż. Potrzebujemy wielkiej modlitwy. Na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem może być nawet milion pielgrzymów". Czytaj więcej

Początkowo planowano, że akcja modlitewna odbędzie się na Świętym Krzyżu, ale – po konsultacjach m.in. z władzami Świętokrzyskiego Parku Narodowego i policją – tamtejszy klasztor nie wyraził zgody. Tłumaczył się względami bezpieczeństwa pielgrzymów i tym, że nie jest w stanie w tak krótkim czasie zabezpieczyć uroczystości dla ok. 100 tys. ludzi.


Miejsce ostatecznie znalazło się na lotnisku pod Włocławkiem. W piątek media podawały, że zarejestrowało się 40 tys. ludzi, ale organizatorzy liczyli na 100 tys. W całej Polsce spodziewano się ok. miliona wiernych. "Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa" – napisał w komunikacie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Do akcji włączyło się wiele innych miast i miasteczek. Katolicy będą się modlić m.in. w Zakopanem – na Równi Krupowej, gdzie od kilku lat odbywa się Sylwester TVP. "Według organizatorów uroczystości są obroną krzyża przed atakami, które miały się pojawić m. in. po niedawnej tragedii na Giewoncie" – podał "Tygodnik Podhalański".


Można się spodziewać, że w sobotę będzie się działo.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje