Donald Trump chce zniszczyć eko-żarówki. "To przez nie jestem pomarańczowy"

Pomarańczowy odcień skóry to jedna z wizytówek prezydenta USA.
Pomarańczowy odcień skóry to jedna z wizytówek prezydenta USA. Fot. 123rf
Donald Trump odkrył powód, dla którego ma tak pomarańczowy odcień skóry. Jak się okazało, prezydent USA nie jest fanem żarówek energooszczędnych. Jego zdaniem, dają one tragiczne światło.


Na spotkaniu Republikanów w Baltimore Donald Trump odniósł się do tematu żarówek. Amerykański rząd chce bowiem gwałtownie podnieść ceny produktów energooszczędnych. Prezydent Stanów Zjednoczonych wśród wad eko-żarówek wymienia tę, która dotyczy oświetlenia.

– Ludzie pytają mnie, o co chodzi z tymi żarówkami? Zostaliśmy zmuszeni do ich używania, a przecież ich światło nie należy do dobrych. Ja na przykład zawsze wydaję się przez nie pomarańczowym. Wy też! To światło jest po prostu najgorsze – wyznał Trump. Podkreślił również, że eko-żarówki, gdy się popsują, są wtedy uznawane za "odpad niebezpieczny".
W internecie pojawiła się już seria memów, w której internauci wyśmiewają się z prezydenta. "Czemu w takim razie jesteś też pomarańczowy w świetle słonecznym?" – czytamy na Twitterze.
Przypomnijmy, że Andrzej Duda stwierdził wcześniej, że żarówki energooszczędne przyczyniły się m.in. do... brexitu. – Mam poczucie, że my w ramach UE mamy niedosyt demokracji. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego UE zabrania tego, zabrania tamtego. Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki, można kupić tylko żarówkę energooszczędną? Nie wolno kupić, bo UE zakazała – mówił ze swadą prezydent Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud