PiS odjeżdża rywalom w najnowszym sondażu. Tylko cztery ugrupowania w Sejmie

Jarosław Kaczyński może już powoli myśleć o drugiej kadencji Sondaże dają jego PiS pewne zwycięstwo.
Jarosław Kaczyński może już powoli myśleć o drugiej kadencji Sondaże dają jego PiS pewne zwycięstwo. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
PiS zdobywa 40 proc. i wygrywa wybory – taki wniosek płynie po przeanalizowaniu wyników najnowszego sondażu przygotowanego przez pracownię Kantar. Jarosław Kaczyński może powoli zacząć myśleć o drugiej kadencji. Sprzyjać może temu także mała liczba ugrupowań, które dostałyby się do Sejmu.


Kolejne afery, którym zdaje się nie być końca, nie zaszkodziły mocnej pozycji Prawa i Sprawiedliwości. Oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym sondażu deklaruje 40 proc badanych. To o 2 punkty procentowe więcej niż badaniach, które pracownia przygotowała w sierpniu.

Drugie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej. Ugrupowanie współtworzone przez polityków Platformy Obywatelskiej, Zielonych i Nowoczesnej cieszy się poparciem 24 proc. wyborców. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Lewicy, czyli formacji tworzonej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosnę i partię Razem. Lewica może liczyć na 11 proc. głosów.

Tuż za podium znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe wsparte siłami Kukiz'15, które według sondażu Kantar zgarnia 6 proc. głosów. I na tym koniec. Konfederacja nie przekroczyłaby progu wyborczego. Z kolei 17 proc. badanych nie wie wciąż, na kogo odda głos.


Wygląda na to, że zapowiada się wysoka frekwencja, bo aż 66 proc. badanych zadeklarowało oddanie głosu, przy czym połowa nie wyobraża wręcz sobie, by nie iść na wybory. Zaledwie 22 proc. badanych stwierdziło, że woli zostać w domu.

źródło: Interia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy