Kidawa-Błońska stawia sprawę jasno. Oto jej odpowiedź na "Pakt dla Kobiet" Lewicy

Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że KO nie chce zmienić obecnej ustawy dotyczącej prawa kobiet do przerywania niechcianej ciąży.
Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że KO nie chce zmienić obecnej ustawy dotyczącej prawa kobiet do przerywania niechcianej ciąży. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Lewica chce, żeby KO poparła ich "Pakt dla Kobiet". Koalicja Obywatelska jednak konsekwentnie unika tego tematu twierdząc, że nie chce zmieniać ustawy dotyczącej prawa kobiet do przerywania niechcianej ciąży. Potwierdziła to Małgorzata Kidawa-Błońska w Gorzowie Wielkopolskim.


Lewica apeluje do Koalicji Obywatelskiej, by podpisała Pakt dla Kobiet, czyli pakiet rozwiązań dotyczących równości płci. Oprócz takich kwestii jak likwidacja dyskryminacji płacowej czy dostęp do antykoncepcji, dokument porusza także kwestię ustawy o przerywaniu niechcianej ciąży. Zdaniem Lewicy kobiety w Polsce powinny mieć takie prawo do 12 tygodnia bez podania przyczyny."Mój apel do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, koleżanki z prezydium Sejmu VII kadencji, obecnie liderki Platformy Obywatelskiej: apeluję o współpracę na rzecz kobiet i poparcie 'Paktu Dla Kobiet"' – napisała na Twitterze polityczka Lewicy Wanda Nowicka.

Wicemarszałek Sejmu i kandydatka na premiera z list Koalicji Europejskiej Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła jednak w Gorzowie Wielkopolskim, że KO jest za zachowaniem obecnego kształtu ustawy aborcyjnej, która pozwala kobietom na przerwanie niechcianej ciąży tylko w trzech drastycznych przypadkach i jest powszechnie łamana. – Jako Koalicja Obywatelska przygotowaliśmy bardzo dobry program dla kobiet, przygotowaliśmy naszą deklarację styczniową, gdzie jest kilkanaście punktów, daleko wychodzących poza to, co proponuje Lewica – zapewnia Kidawa-Błońska.

KO w ostatnich tygodniach kampanii skupia się na kwestiach ekonomicznych. Punktuje zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące pensji minimalnej czy podniesienia stawki na ZUS. Koalicja przedstawia własne propozycje, które mają zapewnić Polakom wyższą stopę życiową. Jednocześnie unika dyskusji na temat praw ludzi LGBT.


"KO nie podpisze 'Paktu Dla Kobiet', Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła, że jest przeciwko złagodzeniu ustawy antyaborcyjnej. Szkoda, że za europejską normalnością jest tylko Lewica - ale przynajmniej mamy jasność" – tak słowa Kidawy-Błońskiej skomentował Adrian Zandberg.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Selma Blair walczy z nieuleczalną chorobą. Oto 5 rzeczy, jakich aktorka nauczyła nas o cierpieniu
WYWIAD 0 0"PE z pewnością nie będzie zamykał oczu". Burzliwa debata o zakazie edukacji seksualnej w Polsce
0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych

O TYM SIĘ MÓWI

0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0W Platformie wrze. Schetyna nagle odwołał posiedzenie klubu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Więzienie za edukację seksualną to nie wszystko. 5 rzeczy, które PiS może chcieć przykryć
0 0"Justin ma specjalne miejsce w naszych sercach". Wymowny komentarz Tuska do wydarzeń w Kanadzie

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać