Jak sprawdzić, czy pojazd posiada ważne ubezpieczenie OC? To zajmie tylko chwilę

Ważność polisy OC sprawdzimy na stronie internetowej.
Ważność polisy OC sprawdzimy na stronie internetowej. Fot. 123rf
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ochrania własność posiadacza samochodu, gdy ten jest zobowiązany do pokrycia szkód, które spowodował. Aby sprawdzić, czy polisa OC jest ważna, wystarczy jedynie odwiedzić odpowiednią stronę internetową.


Informacje o ubezpieczeniu OC znajdziemy na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu serwisowi możemy dokonać tego w szybki i łatwy sposób.

Na stronie UFG otrzymamy informacje nie tylko a propos samochodów, ale także motocykli. Aby zweryfikować status ubezpieczenia naszego pojazdu, należy podać jego numer rejestracyjny lub numer VIN.

Oprócz informacji na temat OC dowiemy się również, gdzie polisa została zawarta.

Przypomnijmy, że umowa ubezpieczenia samochodu zawierana jest na 12 miesięcy. Kiedy zbliża się koniec tego terminu można zacząć rozglądać się za korzystniejszą ofertą. Wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej należy dostarczyć do towarzystwa co najmniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania umowy. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Pewne zwycięstwo PiS. Utrzymuje rząd z jeszcze większym poparciem
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud